وزیر صمت در گزارش ارایه شده در نشست مشترک دولت و مجلس گفته است که این وزارتخانه با کمک سازوکار بورس کالا با رانت مقابله کرده است.
به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از تسنیم، رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن وتجارت نیز در دومین نشست مشترک مجلس و دولت تعصریح کرد: در سال گذشته کار ویژه ای در حوزه بورس کالا انجام دادیم و همچنین با رانت و دو قیمتی ها مقابله کردیم. در حوزه معادن نیز اقدامات موثری انجام گرفته و برای فعال شدن واحدهای تولیدی و صنعتی ضمن استفاده از ظرفیت ها باید در حوزه سرمایه گذاری تمرکز شود.
فاطمی امین با با بیان اینکه دولت و مجلس در سال ۱۴۰۱ اقدامات مهمی را در حوزه اصلاح ساختار اقتصادی و در راستای پیشرفت برای رشد ۸ درصدی باید با هم انجام دهند، گفت: در سال گذشته بخش قابل توجهی از زیرساخت ها فراهم شد.
به گفته فاطمی امین ما باید در ۴ محور صادرات، کنترل قاچاق، دستمزدها و خدمات متمرکز شویم.
وزیر صمت همچنین تصریح کرد: در حوزه صادرات شاهد افزایش ۴۰ درصدی صادرات کالا هستیم. این زیرساخت‌ها نتایج ارزشمندی برای ما داشته و به بخش تولید نیز کمک فراوانی خواهد کرد، در حوزه قاچاق نیز وزارت صمت، ناجا، وزارت اطلاعات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا اقدامات موثری را انجام داده اند. در حوزه سرمایه در گردش نیز هماهنگی های خوبی بین وزارت صمت و بانک مرکزی صورت گرفته است.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari