به طور قطع و در صورت اجرای یکباره دریافت مالیات از صادرات مواد خام و نیمه خام و همچنین مالیات صادرات مواد معدنی، انگیزه صادرکننده کاهش می‌یابد و دیگر آنطور که باید شاهد سرمایه‌گذاری جدید در این بخش نخواهیم بود. بدین ترتیب در شرایط فعلی به جای حمایت از ارزآوران کشور دست آنها با دریافت انواع و اقسام مالیات بسته می‌شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مخالفت خود را برای بحث مربوط به خام فروشی اعلام کرد و به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: بدون شک حاشیه سود شرکت‌ها بسیار مهم است اما نباید خام فروشی صورت بگیرد زیرا در بسیاری از حوزه‌های تولیدی با مدیریت صحیح و جلوگیری از خام فروشی می‌توان به تولید انبوه، فرآوری و ایجاد اشتغال در کشور رسید.
لطف الله سیاهکلی افزود: بحث تولید و اشتعال سال‌هاست که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و باید در این زمینه به جای شعار دادن و مقصر دانستن دیگران اقدام عملی شود تا به نتیجه مطلوب رسید. در صورتی که مواد خام فراوری شوند، ضمن ایجاد شغل، ارزش افزوده زیادی را به دنبال دارد اما مالیات بر صادرات مواد خام و نیمه خام و حتی عوارض بر مواد معدنی نباید به یکباره اجرا شود بلکه باید پلکانی عملیاتی شود تا شرکت های که مواد خام و نیمه خام صادر می کنند با مشکل مواجه نشوند.
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به طور قطع و در صورت اجرای موضوع فوق، انگیزه صادرکننده کاهش خواهد یافت و آنطور که باید شاهد سرمایه گذاری جدید در این بخش نخواهیم بود.
این نماینده در ادامه اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حمایت از بازار سرمایه و برطرف‌کردن دغدغه‌های مربوط به آن همیشه آماده هستند و از هیچ کمکی دریغ نخواهند کرد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari