تکمیل خط انتقال از طرح غدیر تا تاسیسات سمیده هویزه تا انتهای اردیبهشت‌ماه زمینه تامین آب ۴۳ روستا واقع در منطقه هویزه را مهیا می‌کند.
به گزارش خبرنگار مهر، خشکسالی اتفاق افتاده در غرب خوزستان به دلیل تصمیمات غیرکارشناسی دولت قبل در کنار کمبود بارندگی سبب شده تا تأمین آب شرب مردم در این منطقه نیز با مخاطره جدی مواجه شود.
در همین راستا دولت سیزدهم با تمرکز جدی بر حل مسائل و مشکلات استان خوزستان، پروژه‌های آبرسانی گسترده‌ای را در دستور اجرا قرار داد تا به تکمیل سریع این طرح‌ها، مصائب ناشی از خشکسالی در حوزه تأمین آب شرب پایدار بهداشتی را برای مردم به حداقل برساند.
در روزهای گذشته انتشار تصاویری از مخازن خالی سد کرخه موجب ایجاد نگرانی میان مردم شده است که تنش آبی شدیدی مثل تابستان سال گذشته در این منطقه شکل نگیرد. در این رابطه برنامه فوری وزارت نیرو برای رفع این مشکل حائز اهمیت است.
جزئیات پروژه آبرسانی خط انتقال از طرح غدیر تا تأسیسات سمیده هویزه
در همین راستا، یکی از پروژه‌های مد نظر دولت برای این موضوع، پروژه اجرای خط انتقال از طرح غدیر تا تأسیسات سمیده هویزه است که زمینه تأمین آب شرب ۴۳ روستای این منطقه را فراهم می‌کند.
به استناد اطلاعات به دست آمده از پروژه مذکور، این خط انتقال به به طول ۳.۵ کیلومتر هم اکنون در دستور اجرا قرار گرفته است.
همچنین تجهیزات لازم به منظور این خط لوله در سایت محل کار قرار گرفته و عملیات اجرایی نیز آغاز شده است. با توجه به تمرکز بالای فعالیت سایت این پروژه و به گفته مقامات مسئول خط انتقال مذکور تا انتهای اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۱ تکمیل شده و زمینه تأمین آب ۴۳ روستای یاد شده را مهیا می‌کند.
بدین ترتیب تأمین آب شرب روستاهای یاد شده واقع در منطقه هویزه با وجود خشکسالی بدون مشکل تداوم پیدا خواهد کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari