تشکیل میز تخصصی با موضوع احیاء واحدهای اقتصادی راکد و نیمه فعال در بانک مرکزی در چهارمین جلسه نهضت احیای واحدهای تولیدی و اقتصادی غیرفعال تصویب شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهور، در چهارمین جلسه نهضت احیای واحدهای تولیدی و اقتصادی غیرفعال به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور، گزارشی از ۴۶۰ واحد احیاء شده در سه ماهه گذشته ارائه و راهکارهایی جهت تسریع در اجرای این نهضت مصوب شد.
مخبر در این جلسه که عصر امروز (سه‌شنبه) برگزار شد، با اشاره به اقدامات و دستاوردهای حاصل شده در مدت اندک فعالیت نهضت احیاء گفت: ایجاد فرصت‌های شغلی با سرعت بالا، هدایت بخش عظیمی از سرمایه معطل شده کشور به چرخه تولید و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه‌گذاری‌های گذشته از جمله دستاوردهایی است که با توسعه فعالیت‌های نهضت احیاء محقق خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بودجه و منابع دولت محدود است، اظهار کرد: برای انجام کارهای بزرگ باید از بخش خصوصی و منابع مردمی استفاده کنیم چرا که صرفاً با اعتبارات و بودجه دولت نمی‌توان این کار بزرگ را به نقطه مطلوب رساند.
معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اهمیت نقش‌آفرینی مردم و استفاده از ظرفیت‌های مردمی به منظور احیاء واحدهای تولیدی و اقتصادی نیمه فعال و غیرفعال گفت: هر چه مشارکت مردم در فرآیند احیاء واحدهای اقتصادی بیشتر باشد شاهد افزایش سرعت فرآیندها و شناسایی استعدادهای مردمی و نخبگان خواهیم بود.
مخبر افزود: اگر بتوانیم شبکه‌ای متشکل از گروه‌های مردمی جوان، نخبه و انقلابی برای احیاء واحدهای تولیدی ایجاد کنیم، قطعاً دستاوردها و نتایج درخشانی حاصل خواهد شد و این شبکه مردمی می‌تواند برای سایر برنامه‌ها و کارهای بزرگ نیز مورد استفاده قرار گیرد.
در این جلسه سید امیرحسین مدنی نماینده معاون اول رئیس‌جمهور در راه‌اندازی و عملیاتی نمودن نهضت احیاء واحدهای اقتصادی با اشاره به احیاء ۴۶۰ واحد تولیدی غیرفعال در سه ماهه گذشته گزارشی از وضعیت پیشرفت طرح‌های نهضت احیای واحدهای اقتصادی ارائه کرد.
در این گزارش به برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در جهت احیاء از طریق توسعه و متنوع‌سازی ابزارهای تأمین مالی، شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری و احیاء از طریق تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و نهادهای احیاگر پرداخته شد.
تشکیل میز تخصصی با موضوع احیاء واحدهای اقتصادی راکد و نیمه فعال در بانک مرکزی از جمله مصوبات این جلسه بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari