رشد یک درصدی شاخص‌کل/ کدام صنایع کوچک رشد داشتند
به گزارش بورس‌نیوز، بازارسرمایه در روز سه‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه رشد رشد مناسبی داشتند.
اگرچه همچنان شاخص هم وزن بیشتر از شاخص کل رشد می‌کند، که این خبر از پیشتازی سهام کوچک‌تر می‌دهد.
در میان گروه‌های بزرگ، گروه خودرویی بیش از بقیه مطرح بود و در گروه‌های کوچک تر، صنایع انبوه سازی، حمل و نقل و غذایی مورد توجه بودند.
در حالی که همه در انتظار درجا زدن مبادلات حول یک میلیون و پانصد هزار واحدی شاخص کل بودند، در روز جاری شاخص کل توانست تا حدودی از این سقف فاصله بگیرد.
اگر این رونق در روز‌های آتی ادامه پیدا کند شرایط سایر گروه‌های بزرگ نیز بهبود خواهد یافت و این می‌تواند موجب شتاب گرفتن رشد معاملات گردد.
رشد یک درصدی شاخص‌کل/ کدام صنایع کوچک رشد داشتند
با نگاهی به تابلوی مرجع بازارسرمایه می‌توان مشاهده کرد که امروز سه‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه به روند صعودی خود ادامه داد.
شاخص کل با رشد ۱۵ هزار و ۵۲۶ واحدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱.۰۳ درصد رشد داشته و به پله یک میلیون و ۵۲۲ هزار واحدی ایستاد.
اما؛ شاخص هم‌وزن نیز رشد معقولی را از خود نشان داد و با رشد ۴ هزار و ۷۹۶ واحد صعودی بود و این شاخص رشد ۱.۱۸ درصدی را نسبت به روز گذشته رقم زد.
تاثیرگذار امروز که شاخص را بدین گونه ترسیم کردند شامل “فارس”، “تاپیکو”، “شپنا”، “شستا” و “نوری” بود.
ولی اگر بخواهیم به پرتراکنش‌های بازار نگاه ویژه‌تری داشته باشیم، باید به سهم‌هایی مانند “خساپا” با تعداد ۲۲,۴۴۶ معامله، “شستا” با تعداد ۲۲,۴۱۱ معامله، “خودرو” با تعداد ۲۰,۶۵۸ معامله، “شپنا” با تعداد ۱۸,۰۳۸ معامله، “شبندر” با تعداد ۱۰,۴۶۴ معامله و “شتران” با تعداد ۱۰,۱۸۶ و “خبهمن” با تعداد ۹,۱۱۱ معامله اشاره داشت.
مجموع ارزش معاملات امروز بازارسرمایه تا این لحظه به ۶ هزار و ۴۷۱ میلیارد تومان رسید و این درحالی است که ارزش نقدی امروز بورس تهران بیش از ۴ هزار و ۸۳۷ میلیارد تومان حکایت می‌کرد.
امروز در بازارسرمایه ۱۲ میلیارد و ۵۶۷ هزار برگه سهم را در بیش از ۶۳۴ هزار معامله در خود به ثبت رساند.
برپایه این گزارش باید اشاره داشت که گروه‌های «خودرو» با حجم معامله یک هزار و ۱۳۵ میلیارد تومان، «فرآورده‌های نفتی» با حجم معامله ۴۴۱ میلیارد تومان و «فلزات اساسی» با حجم معامله ۳۹۵ میلیاردتومان و «شیمیای» به ارزش معامله ۳۶۳ میلیارد تومان جزو برترین‌های صنعت امروز بودند.
رشد یک درصدی شاخص‌کل/ کدام صنایع کوچک رشد داشتند
با نگاهی به وضعیت ورود و خروج نقدینگی امروز می‌توان دریافت که تعداد ۴۲۱ سهم در بخش مثبت قرار داشته و تعداد ۱۷۲ سهم نیز جزو قفل در صف‌های خرید هستند که ارزش (۸۲۶ میلیارد تومان) را دارند و از سوی دیگر، تعداد ۱۸۸ در بخش سرخ بازار حضور داشته که ۱۸ نماد در صف‌فروش ایستاده‌اند و ارزش آن نیز به (۴۰.۶ میلیارد تومان) می‌رسد.
برپایه این گزارش، ارزش صف خرید و ورود نقدینگی به تک‌سهم‌ها بیشتر واکنش نشان داده و نماد‌هایی مانند نماد‌های “وساپا” به ارزش ۹۸,۸ میلیارد تومان، “خکاوه” به ارزش ۵۲,۹ میلیارد تومان، “خگستر” به ارزش ۵۲,۸ میلیارد تومان، “خاور” به ارزش ۳۹,۷ میلیارد تومان، “خپارس” به ارزش ۳۵,۶ میلیارد تومان در این لیست قرار گرفته‌اند.
از سوی مقابل نیز سهم‌های “انرژی ۱”، “قچار”، “کهرام”، “سکارون” و “وشمال” جزو نماد‌های غضب کرده نقدینگی هستند.
در مجموع می‌توان اینگونه بیان کرد که بازارسرمایه از یک هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان پول هوشمند پذیرایی کرد و به میزان یک هزار و ۴۷ میلیارد تومان نیز خروج پول هوشمند در بازار ثبت شد و ورود نقدینگی (خرید حقوقی) ۱۰۱ میلیارد تومانی را مشاهده کردیم.
“خساپا” ۵۸ میلیارد تومان، “غشهداب” ۵۵ میلیارد تومان، “ورنا” ۳۹ میلیارد تومان، “شپنا” ۳۶ میلیارد تومان، “خودرو” ۱۳ میلیارد تومان، بیشترین ورود پول حقیقی را به خود اختصاص دادند.
از طرف دیگر، “شستا” ۲۳ میلیارد تومان، “فملی” ۲۲ میلیارد تومان، “آریا” ۱۵ میلیارد تومان، “شبندر” ۱۴ میلیارد تومان خروج نقدینگی را به ثبت رساندند.
رشد یک درصدی شاخص‌کل/ کدام صنایع کوچک رشد داشتند
نماد “وگردش”، “امید”، “فملی” و “کگل”، “ساروج” و “ومدیر” تا به این لحظه تنها معامله بلوکی امروز بازار بوده و نمادی در بخش کد به کد مشاهده نمی‌شود.

source

توسط ecokhabari