قیمت نفت در معاملات روز گذشته، سه‌شنبه، پس از کاهش شدید جلسه معاملاتی روز دوشنبه، در پی افزایش تقاضای چین افزایش یافت. نگرانی‌ها مبنی بر ادامه قرنطینه‌های کووید-۱۹ در چین و کاهش تقاضا و افزایش ارزش دلار آمریکا به بالاترین سطح دو سال اخیر، از جمله دلایل کاهش قیمت بوده است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، معاملات آتی نفت برنت با ۲.۶ درصد افزایش به ۱۰۴ دلار و ۹۹ سنت در هر بشکه و قراردادهای وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳.۲ درصد یا ۳.۱۶ دلار افزایش به ۱۰۱ دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه رسید.
هر دو قرارداد در روز دوشنبه حدود ۴ درصد کاهش یافتند، برنت تا ۷ دلار در هر بشکه در جلسه کاهش یافت و WTI تقریباً ۶ دلار در هر بشکه کاهش یافت.
ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار برای OANDA در یادداشتی نوشت: ضربه ناشی از قرنطینه چین بیش از یک میلیون بشکه در روز است و آزمایش ۱۲ منطقه طی پنج روز آینده، حرکت عمده بعدی را برای قیمت نفت تعیین خواهد کرد.
قیمت نفت و طلا در معاملات امروز
قیمت نفت برنت در معاملات امروز، ‌چهارشنبه، در ساعت ۸:۲۶ به وقت تهران، با افزایش ۰.۲۴ درصدی در هر بشکه، ۱۰۵ دلار و ۲۴ سنت معامله شد.
قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۱۰ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۱۰۱ دلار و ۸۰ سنت معامله شد.
طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۲۵ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۹۹ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.
نقره نیز با افزایش ۰.۰۷درصدی، ۲۳ دلار و ۹۵ ۵۶ دلار معامله شد
مس با کاهش ۰.۲۹ درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۴۲ دلار قیمت خورد.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari