­وزیر جهاد کشاورزی گفت: ضریب نفوذ دانش به عرصه‌های کشاورزی را باید با خلاقیت و نوآوری با سرعت بیشتری افزایش داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نشست مشترک با رئیس و معاونین سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و رؤسا و معاونین پژوهشی مؤسسات تحقیقاتی که در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با بیان اینکه سازمان تات باید به جایگاه واقعی خود برگردد، اظهار کرد: در مجموعه سازمان تات اقدامات فراوانی انجام می‌شود اما باید سعی شود تا این سازمان به جایگاه واقعی خود بازگردد؛ چرا که هم اکنون سازمان تات بین کشاورزان ایرانی فوق العاده مغفول و مظلوم واقع شده است.
وی افزود: در حال حاضر ایران در اقتدار کشاورزی بهترین جایگاه کشاورزی جنوب غرب آسیا را دارد اما جایگاه ایران توسط ترکیه اشغال شده است.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه امیدوارم سال ۱۴۰۱ برای محققین و کشاورزان سال خوبی باشد، تصریح کرد: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نقش مهمی در تحقق شعار سال ۱۴۰۱ دارد و باید کاری کنیم تا پایان سال، مقام معظم رهبری در صحبت سال ۱۴۰۲ به اینکه امسال با سال‌های دیگر فرق دارد اشاره کنند.
وی با اشاره به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: باید از حیثیت وزارت جهاد کشاورزی به نحوی دفاع کنیم که تفاوت آن با باقی وزارت‌خانه‌ها مشخص باشد.
ساداتی نژاد اظهار داشت: باید رابطه بخش تحقیقات با کشاورزان نزدیک‌تر شود و کشاورزی با روش‌های کلاسیک به جایی نخواهد رسید، بنابراین در بخش تحقیقات، آموزش و ترویج به نوآوری نیاز داریم. ترویج باید انقلاب کند و به یک نوآوری فوق العاده و یک عزم عجیب در حوزه خصوصی سازی نیاز دارد، یکی از دلایل اینکه تات در جایگاه واقعی خود نیست، سرعت پایین حرکت ترویج است، بنابراین باید سرعت ورود دانش به مزارع افزایش یابد.
وی تاکید کرد: باید فاصله بین کشاورز متوسط با کشاورز پیشرو به حداقل برسد. و ارتباط با مؤسسات بین المللی رابیشتر کنیم، چراکه در حوزه بذر در دنیا پیشرفت زیادی وجود دارد و باید سعی کنیم از غافله عقب نمانیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari