محدوده ۵ تا ۶ همتی معاملات امروز
هادی محمدزادگان مدیر سرمایه‌گذاری پردیس در گفت‌وگو با بورس نیوز، در خصوص شرایط امروز بازار سرمایه بیان کرد: با توجه به وضعیت مثبتی که بازار روز گذشته به‌خصوص در آخر وقت تجربه کرد، می‌توان گفت امروز نیز ابتدا روند مثبت و سپس در نیمه دوم در حالت تعادل و متوازنی قرار بگیرد.
وی در ادامه اضافه کرد: درواقع روند افزایشی دیروز به دلیل شایعه‌ای مبنی بر اینکه برخی کالا‌ها از لیست عوارض صادراتی خارج می‌شوند، صورت گرفت. البته در این راستا با توجه به اینکه قیمت‌های جهانی از حدود ۳ هفته پیش روند نزولی را به همراه داشتند، کاهش عوارض صادراتی دور از انتظار نبود.
محمدزادگان با اشاره به وضعیت قیمت‌های جهانی اظهار کرد: از طرفی بورس ایران در وضعیتی قرارگرفته که کاهش و یا افزایش قیمت‌های جهانی برای آن تفاوتی ندارد. درواقع سیستم دولت به‌گونه‌ای شده که از درآمد شرکت‌ها کم کرده و به هزینه آن‌ها از طریق مالیات یا عوارض اضافه می‌کند. البته این پیش‌بینی‌ها برای وضعیت میان‌مدت بازار سرمایه بوده و در خصوص امروز می‌توان گفت ابتدا روند افزایشی و سپس به‌تدریج متعادل خواهد شد.
مدیر سرمایه‌گذاری پردیس در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد حجم معاملات امروز در بازار سرمایه به‌خصوص در بخش معاملات خرد در محدوده ۵ تا ۶ همتی قرار بگیرد. همچنین خروج و ورود چندمیلیونی پول حقیقی برای امروز بعید به نظر رسیده و این بخش نیز درروند متعادل به کار خود ادامه می‌دهد.

source

توسط ecokhabari