با توجه به اینکه وعده‌های گسترده‌ای از ابتدای سال در رابطه با توسعه دانش بنیان‌ها داده شده است، خوب است این وعده‌ها جمع‌آوری، رصد و پیگیری شود.
به گزارش خبرنگار مهر، بدون شک یکی از اهداف نامگذاری سالیانه توسط رهبر معظم انقلاب، شکل دادن جهت‌گیری دستگاه‌های حاکمیتی به سمت شعار مورد نظر سال است.
با این حال آنچه پیشتر و در سال‌های گذشته مشاهده شد، برخورد سطحی و تزئینی با شعار سال بود. موضوعی که انتقاد رهبری را هم در پی داشت و ایشان فرمودند: گاهی اوقات این شعاری که ما برای سال اعلام می‌کنیم، بعد ناگهان می‌بینیم همه‌ی در و دیوارهای تهران و شهرهای دیگر پر شده از تابلو، که این شعار رویش نوشته شده. این فایده‌ای ندارد. گاهی کارهای پرهزینه‌ای انجام می‌گیرد؛ چه لزومی دارد؟ آنچه که من از مسئولین و از مردم عزیزمان توقع دارم، این است که این شعار را بشنوند، باور کنند و دنبال کنند
پس از نامگذاری امسال به نام «تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین» مسئولین اکثر تمام دستگاه‌ها به نحوی وعده‌هایی با کلیدواژه «دانش بنیان» دادند.
لازم به ذکر است بخش گسترده‌ای از وعده‌های طی ماه اخیر توسط استانداران و سایر مقامات محلی داده شده است که در جدول زیر از ارائه آنها اجتناب شده و تنها به ذکر مقامات مسئول ملی اکتفا شده است.
طبیعتاً وعده‌هایی که داده شده به طور مداوم از سمت مردم، نخبگان و رسانه‌ها رصد و پیگیری می‌شود.

مسئولان چه وعده‌هایی درباره دانش‌بنیان‌ها داده اند؟
مسئولان چه وعده‌هایی درباره دانش‌بنیان‌ها داده اند؟
مسئولان چه وعده‌هایی درباره دانش‌بنیان‌ها داده اند؟

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari