سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از ارائه تخفیف تا ۵۰ درصدی در تعرفه های مهندسی به متقاضیان نهضت ملی مسکن خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، حمزه شکیب در حاشیه مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت برق در جمع خبرنگاران درباره هزینه‌های بالای برگزاری انتخابات اعضای شورای مرکزی نظام مهندسی در جزیره کیش گفت: هر دوره این انتخابات با حضور اعضای هیئت مدیره‌ها، بازرسان و سایر افراد برگزار می‌شد که حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر می‌شدند اما در این دوره اعلام کرده‌ایم ۳۸۳ نفر که حق رأی دارند، می‌توانند به این مراسم بیایند.
وی درباره افزایش حق عضویت مهندسان در سازمان‌های نظام مهندسی گفت: حق عضویت چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در سال گذشته بود که امسال به ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.
شکیب ادامه داد: از ۸ دوره قبل تنها انتخابات ۲ دوره از شورای مرکزی نظام مهندسی در تهران بود و در سایر دوره‌ها در مناطق بی‌طرف بوده تا شائبه اعمال نفوذ سازمان میزبان پیش نیاید.
سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، تاریخ برگزاری انتخابات شورای مرکزی این سازمان را ۲۲ اردیبهشت در کیش عنوان و اظهار کرد: ۳۱ فروردین ماه هیئت عمومی برگزار شد. در آن نشست تصویب شد اختیارات این هیئت به زریبافان نماینده وزیر راه و شهرسازی تفویض شود که در این نشست جزیره کیش انتخاب شد. همچنین درباره انتخاب جزیره کیش از اعضا نظرخواهی شد که اکثریت با آن موافق بودند.
وی درباره تخفیف نظام مهندسی به متقاضیان نهضت ملی مسکن گفت: طبق مصوبه شورای عالی مسکن، قرار است تا ۵۰ درصد از حق نظارت مهندسان تخفیف داده شود؛ مشروط بر آنکه ظرفیت نظارتی نیز به ۵۰ درصد کاهش یابد.
شکیب در خصوص طولانی بودن زمان صدور پروانه ساخت گفت: شهرداری‌ها باید ساختار فعلی را تغییر دهند تا زمان صدور پروانه ساختمانی کاهش یابد. اگر این اراده ایجاد می‌شود این زمان به یک تا دو ماه کاهش می‌یابد که در حال حاضر متوسط این زمان ۶ ماه است.
سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در خصوص کاهش تخلفات نظام مهندسی یادآور شد: در سال‌های گذشته به جای آنکه ساختار را اصلاح کنیم، روی افراد متمرکز شده بودیم و به بررسی تخلفات اعضا می‌پرداختیم درحالی‌که باید ساختار اصلاح شود؛ از این رو سیستم ارائه خدمات یکپارچه مهندسی را راه‌اندازی کرده‌ایم و ۶ استان به عنوان پایلوت انتخاب شده‌اند تا سامانه مذکور در آنها اجرا شود.
شکیب درباره الزام نظام مهندسی نسبت به الکترونیکی شدن مجوزهای کسب و کار گفت: طبق مصوبه وزارت اقتصاد، وزارت راه و شهرسازی مکلف به راه‌اندازی سامانه صدور مجوز فعالیت مهندسی شده و باید این وزارتخانه مجوزها را در سامانه مجوزهای کسب و کار بارگذاری کند. با این حال سازمان نظام مهندسی نیز در آن ذینفع است و با توجه به اینکه باید چندین دستگاه اقدامات لازم را انجام دهند، بارگذاری مجوزهای فعالیت مهندسی ساختمان در این سامانه هنوز نهایی نشده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari