بندرعباس – مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: با آغاز بهره برداری از طرح های فولاد هرمزگان و سیمین هرمز که به تولید ۱۰ میلیون تن فولاد می انجامد، استان هرمزگان به قطب اول فولاد کشور تبدیل می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، عطاالله معروفخانی صبح پنجشنبه در جلسه بازدید محمد آشوری، احمد جباری و حسین رئیسی نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از مجتمع تولید فولاد هرمزگان ضمن خیرمقدم به نمایندگان مجلس استان هرمزگان به این شرکت گزارشی از عملکرد فولاد هرمزگان در سال گذشته ارائه داد و با اعلام رکوردهای متنوع تولید، کسب رکوردهای پی در پی را نشان از انگیزه بالای کارکنان و برنامه ریزی صحیح مدیران شرکت عنوان کرد.
وی توجه به سرمایه های انسانی و اشتغال پایدار را دو موضوع مهم دانست که از سال گذشته جزو اولویت های این شرکت بوده است.
معروفخانی حمایت از شرکت های دانش بنیان و آماده سازی زمینه ها برای فعالیت این شرکت ها و نیز دانشگاه ها را از برنامه های مهم فولاد هرمزگان عنوان داشت.
مدیرعامل فولاد هرمزگان در ادامه به توضیح اهمیت تولید پرداخت و با بیان گسترش حوزه فعالیت های فولاد هرمزگان گفت: پس از چهار طرح فولادی بزرگ که بهمن ماه گذشته عملیات احداث آنها آغاز شده، به زودی عملیات احداث خط نورد گرم را در فولاد هرمزگان اعلام خواهیم کرد که راه اندازی این طرح ها بیش از ۵ هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی به همراه دارد.
معروفخانی اثرات راه اندازی این طرح ها برای اقتصاد استان را مثبت و در جهت توسعه استان، بسیار مهم ارزیابی کرد و تصریح کرد: با آغاز بهره برداری از طرح های فولاد هرمزگان و سیمین هرمز که به تولید ۱۰ میلیون تن فولاد می انجامد، استان هرمزگان به قطب اول فولاد کشور تبدیل و فولاد هرمزگان پرچمدار این توسعه خواهد شد.
وی در ادامه خبر خوشی را به مردم شرق هرمزگان داد و با اعلام گسترش فعالیت فولاد هرمزگان به معدن گفت: در گفتگوهای اولیه با استاندار محترم هرمزگان مقرر گردید معادن سنگ آهن در استان که فعالیتی در آنها انجام نمی شود و عمدتاً در شرق هرمزگان هستند به فولاد هرمزگان واگذار شود و فولاد هرمزگان با سرمایه گذاری مناسب صنایع فرآوری را در آنها مستقر کند.
معروفخانی تاکید کرد: این سرمایه گذاری ها علاوه بر حل مشکل مواد اولیه فولادی، عواید بسیار خوبی از جمله اشتغال زایی و توسعه فعالیت ها در حوزه مسئولیت های اجتماعی را برای مردم استان به خصوص شرق هرمزگان در پی خواهد داشت.
وی درخواست دیگر خود از نمایندگان مجلس را تامین پایدار انرژی عنوان کرد و گفت در سال گذشته فولاد هرمزگان از قطعی برق ۲,۰۰۰ میلیارد تومان زیان داشته است.
معروفخانی با اشاره به ضرورت ایجاد طرح توسعه نورد گرم ۲ فولاد مبارکه در کشور گفت: با شروع این طرح عظیم ونیاز کشور شاهد قطع وابستگی کشور به ورق خواهیم بود و نیاز است نمایند گان محترم در مجلس ودولت از این طرح بزرگ حمایت کنند.‎ متاسفانه به بهانه مصرف آب، توسعه صنعت فولاد را قفل کرده اند و باید تاکید کنم طرح نورد گرم شماره ۲ مبارکه برای کشور یک ضرورت است.
در ادامه محمد آشوری نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار اینکه ابتکار و خلاقیت های انجام شده در حوزه های گوناگون شرکت فولاد هرمزگان ستودنی است از دکتر معروفخانی قدردانی کرد.
آشوری همچنین بر عمل به مسئولیت های اجتماعی در صنایع تاکید کرد و با بیان اینکه هر بنگاهی در هر جایی مستقر شود اثرات مثبت و منفی دارد گفت: بنگاه های اقتصادی می بایست برای مردم پیرامون خود نیز دارای اثرات مثبت باشند. هر جا بنگاهی کمر همت بست در دل و جان مردم هم جا میگیرد. وی قول مساعد پیگیری مشکلات بیان شده از وزرای مربوطه را داد.
احمد جباری نماینده غرب هرمزگان در این دیدار گفت: طرح‌های توسعه صنایع در کل استان به صورت متوازن باشد. در حال حاضر صرفاً در غرب بندرعباس شاهد تجمع صنایع مختلف هستیم و بدون شک توسعه پایدار اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه توسعه صنعتی که رشد اقتصادی را در پی خواهد داشت اتفاق بیفتد.
جباری با اشاره به طرح های توسعه فولاد هرمزگان گفت ما بسیار خرسندیم از اینکه شرکت فولاد هرمزگان طرح‌های توسعه خود را دنبال می‌کند و تشکر می‌کنیم از دکتر معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان که رضایتمندی را در درون سازمان و بیرون از سازمان ایجاد کرده است.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari