اهواز- استاندار خوزستان گفت: میزان صادرات غیر نفتی استان در سال گذشته به ۶.۸ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد که نشان از افزایش ۷۵ درصدی صادرات در یک سال گذشته دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان عصر امروز شنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات خوزستان اظهار کرد: در ۲ پایانه صادراتی چذابه و شلمچه مشکلاتی وجود داشت که بخشی از آن برطرف و برای بخشی دیگر نیز کارگروهی ایجاد شد و تا هفته آینده مشکلات این ٢ پایانه برطرف شود.
استاندار خوزستان افزود: با انجام اقدامات خوب در سال گذشته در بخش تولید، صادرات در خوزستان افزایش یافت.
خلیلیان به اشاره به افزایش میزان صادرات غیر نفتی خوزستان گفت: میزان صادرات غیر نفتی استان از ۳.۸ میلیارد دلار در سال ١٣٩٩ به ۶.۸ میلیارد دلار در سال ١۴٠٠ افزایش پیدا کرد که نشان از افزایش ٧۵ درصدی صادرات در یک سال گذشته دارد.
وی با بیان اینکه افزایش صادرات برای کشور با توجه به شرایط تحریم بسیار مهم است، افزود: در این راستا از ١٣ صادر کننده نمونه استان تقدیر شد.
استاندار خوزستان با بیان اینکه توسعه صادراتی باید به عنوان یک هدف در استان دنبال شود، تصریح کرد: هدف قرار دادن توسعه صادرات سیاست اصلی دولت است که بر مجهز شدن و ساماندهی برای افزایش صادرات پایانه‌ها تاکید شد.
وی گفت: این صادرات بدون کمک صادرکنندگان و تولید کنندگان افزایش پیدا نمی‌کرد و با همت تلاش این ٢ بخش صادرات افزایش پیدا کرده که از تولید کننده‌های نمونه نیز در جلسات آینده تقدیر خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari