معاون توسعه تعاونی‌ها، تشکلها و نظامهای بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از به‌روز رسانی نظام تشکیل و استقرار شرکت‌های کشت و صنعت خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «مراد محمدی» از بروزرسانی نظام تشکیل و استقرار شرکت‌های کشت و صنعت خبر داد و گفت: با توجه به گذشت بیش از ۵ سال از ابلاغ نظام تشکیل و استقرار شرکتهای کشت و صنعت توسط وزیر جهاد کشاورزی و اجرایی شدن آن در تعدادی از استان‌های کشور، به منظور تسهیل و تسریع در تشکیل شرکت‌های کشت و صنعت و استفاده هر چه بهتر از ظرفیت‌های قانونی موجود در این خصوص، بازنگری نظام مذکور با لحاظ شدن دو رویکرد در دستور کار قرار گرفت.
معاون توسعه تعاونی‌ها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران افزود: با رفع برخی از مشکلاتی که در حین اجرای فرایند در ۵ سال گذشته مشاهده شد، شرایطی ایجاده شده که علاوه بر تشکیل شرکت‌های کشت و صنعت در اراضی بزرگ و یکپارچه، امکان تشکیل این نوع از الگوی نظام بهره برداری را در اراضی تجمیع شده فراهم کرده است.
به گفته محمدی، از ویژگی‌های شاخص اصلاحیه نظام تشکیل و استقرار شرکتهای کشت و صنعت می‌توان به تشکیل شرکتهای کشت و صنعت در اراضی تجمیع شده، حذف برخی از مراحل فرایند، کاهش تعداد استعلام‌ها و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های موجود در سازمانهای جهاد کشاورزی اشاره کرد.
وی یادآور شد: اصلاحیه نظام تشکیل و استقرار شرکتهای کشت و صنعت مراحل کارشناسی را طی کرده و در مرحله ارسال به مرکز نوسازی و سپس ابلاغ توسط وزیر جهاد کشاورزی است؛ امید است با ابلاغ این اصلاحیه و سرعت گرفتن مراحل اخذ مجوز فعالیت برای شرکتهای کشت و صنعت، شاهد توسعه بیشتر این شرکتها در سطح کشور باشیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari