مشهد- رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد کشاورزی مشهد از کشف ۲۴ تن روغن سرخ‌کردنی، ۱۳ تن روغن کره‌ای مخصوص قنادی، سه تن روغن صاف قنادی و یک تن آرد نول صنف قنادان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سید علی‌اکبر نصری سرآسیا در خصوص میزان کالاهای اساسی احتکار شده در انبارهای مشهد اظهار کرد: یک هزار و ۵۰۰ حلب ۱۶ کیلویی روغن سرخ‌کردنی، یک هزار و ۳۰۰ تن روغن کره‌ای مخصوص قنادی ۱۰ کیلویی و ۱۹۲ حلب ۱۶ کیلویی روغن صاف قنادی و همچنین ۲۰۰ کیسه ۵۰ کیلویی آرد نول صنف قنادان از چند انبار کشف و ضبط و انبارها جهت بررسی پلمپ شد.
وی افزود: این محموله با همکاری بازرسان جهاد و اطلاعات سپاه در مصلی مورد پایش، شناسایی و پلمپ قرار گرفت.
رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد ادامه داد: پس از هماهنگی‌های لازم با اداره تعزیرات حکومتی خراسان رضوی کالاهای احتکار شده با نرخ مصوب در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.
وی با بیان این‌که قیمت این محصولات در بازار به قیمت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است، عنوان کرد: محل ذخیره روغن‌های مکشوفه احتکاری با همکاری اطلاعات سپاه پلمپ شد که در این بازرسی متهمین دستگیر و با تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.
نصری سرآسیا بیان کرد: از شهروندان می‌خواهیم در صورت اطلاع از فعالیت‌های قانونی و احتکار کالاهای اساسی و مورد نیاز به مدافعان امنیت غذایی در جهاد کشاورزی شهرستان مشهد اطلاع دهند و یا به شماره پیامک ۳۰۰۰۷۶۵۵۵۵ و همچنین با شماره تماس ۱۲۴ شکایت و گزارشات خود را با ما در میان بگذارند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari