بررسی وضعیت بازار کالاهای اساسی در هفته سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ حاکی از کمبود شدید روغن نباتی در مغازه ها است ضمن اینکه وضعیت بازار شکر نیز مناسب نیست.
به گزارش خبرنگار مهر، بررسی وضعیت بازار کالاهای اساسی در هفته سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ حاکی از کمبود شدید روغن نباتی در مغازه‌ها است ضمن اینکه وضعیت بازار شکر نیز مناسب نیست. بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر نشان می‌دهد که قیمت ماکارونی که در روزهای اخیر گرانی آن حسابی سر و صدا کرده، هنوز در مغازه‌های سطح شهر تغییری نکرده و هر بسته ماکارونی ۷۰۰ گرمی به قیمت ۸,۵۰۰ تومان فروخته می‌شود.
البته عرضه ماکارونی نیز به شدت کم شده و در همه مغازه‌ها نمی‌توان آن را یافت همچنین تولیدات برندهای معروف کاملاً نایاب شده و برندهای متفرقه در بازار عرضه می‌شود. در همین زمینه روز گذشته سید محمدرضا مرتضوی، رئیس انجمن آرد سازان کشور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه وقفه‌ای در تولید ماکارونی ایجاد نشده است، گفته بود: اگر کمبودی در بازار وجود داشته به دلیل تغییر قیمت و آماده سازی بسته بندی‌های جدید بوده است. (جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید)
همچنین در حوزه روغن، این کالا تقریباً نایاب شده و در برخی مغازه‌ها فقط روغن ذرت عرضه می‌شود، برخی از فروشگاه‌ها نیز قیمت این کالا را مخدوش کرده و با قیمت‌های گران‌تر از نرخ مصوب آن را به مردم عرضه می‌کنند ضمن اینکه در مغازه‌های زیادی موجودی روغن تقریباً صفر است. همچنین قیمت گوشت گوساله نیز با ۱۸ هزار تومان افزایش نسبت به هفته قبل مواجه بوده است.
براین اساس عرضه شکر نیز به اندازه کافی نیست و قیمت این کالا در نقاط مختلف شهر و فروشگاه‌های مختلف متفاوت است. قیمت هر شانه تخم مرغ نیز ۴۷ هزار تومان است که ۴ هزار تومان از نرخ مصوب آن گران‌تر است.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari