معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: پیش بینی می شود ۸۰۰ هزار نفر متقاضی دریافت تسهیلات ودیعه مسکن باشند.
به گزارش خبرنگار مهر، سحابی معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی در گفت وگو با خبر شبکه یک سیما درباره تسهیلات ودیعه مسکن اظهار کرد: در جلسه ۶ اردیبهشت شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن را تعیین کرد که به ترتیب ۶۰، ۴۵ و ۳۵ میلیون تومان برای تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و سایر شهرها در نظر گرفته شده است.
وی افزود: نرخ سود این تسهیلات نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است که در حال حاضر ۱۸ درصد است دوره بازپرداخت هم حداکثر ۵ سال است.
این مقام مسئول در بانک مرکزی یادآور شد: طی چند روز آتی همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی نحوه ثبت نام در سامانه‌ای که برای این تسهیلات در نظر گرفته را اعلام خواهند کرد؛ اجاره نامه متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مسکن باید در این سامانه بارگذاری شود.
وی تأکید کر: باید متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن اجاره نامه دارای کد رهگیری داشته باشند و اجاره نامه دستی مورد پذیرش نخواهد بود؛ مالکیت آنها نیز بررسی می‌شود که ملکی به نامش ان نباشد.
سحابی ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم ۸۰۰ هزار مستأجر متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن باشند؛ متقاضیان ابتدا باید اجاره نامه رسمی داشته باشند که کد رهگیری داشته باشد همچنین ملکی به اسم آنها نباشد و تسهیلات فعال مسکن در شبکه بانکی نداشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: جزئیات دیگر شرایط، سامانه ثبت نام و همچنین نحوه معرفی به بانک عامل طی چند روز آینده از سوی وزارت راه و شهرسازی تشریح خواهد شد.
معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: ۲۰ بانک به عنوان بانک عامل در نظر گرفته شده که افرادی که از سوی وزارت راه و شهرسازی پالایش شده‌اند، باید با اصل شناسنامه، اجاره نامه و دیگر مدارک هویتی به بانک‌های عامل مراجعه کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari