بررسی بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام طی دوره‌های زمانی یک ساله حکایت از آن دارد که صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید»، «مشترک پیشتاز» و «مشترک گنجینه ارمغان الماس» در صدر دوره‌های زمانی یادشده قرار گرفته‌اند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، صندوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله سرمایه‌گذاری‌های امن و غیرمستقیم در بازار سرمایه برشمرده می‌شوند که با توجه به انواع مختلفی که دارند می‌توانند پاسخگوی طیف مختلفی از سرمایه‌گذاران با روحیه ریسک‌پذیری پایین تا بالا باشند.
بررسی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت می‌تواند به سرمایه‌گذاران در انتخاب صندوق برتر کمک شایانی کند تا صندوق مناسب برای سرمایه‌گذاری را با توجه به بودجه، اهداف سرمایه‌گذاری، شخصیت مالی و سطح ریسک‌پذیری خود انتخاب کند.
در گزارش پیش‌رو، بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام در بازه‌های یک ساله، شش ماهه، سه ماهه، یک ماهه و یک هفته بر اساس داده‌های فیپیران به نشانی https://www.fipiran.com/ بررسی شده‌اند.
صندوق‌ سهامی، نوعی صندوق سرمایه‌گذاری است که عمده سبد دارایی آن را سهام شرکت‌های بورسی تشکیل می‌دهد. به بیان دیگر، صندوق‌های سهام به صندوق‌هایی اطلاق می‌شوند که حداقل ۷۰ درصد ترکیب دارایی‌های خود را در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس یا بازار اول و دوم فرابورس سرمایه‌گذاری می‌کنند.
این مدل سرمایه‌گذاری مناسب افرادی است که دارای قدرت ریسک‌پذیری بالاتری بوده، دید بلندمدت به سرمایه‌گذاری خود داشته و درعین‌حال تخصص یا فرصت کافی برای سرمایه‌گذاری در بورس را ندارند.
برترین‌های در سهام طی دوره یک ساله
در دوره یک ساله گذشته، صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با بازدهی ۵۷.۰۸ درصد و با مدیریت شرکت سبدگردان آبان در صدر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام قرار گرفته است. صندوق‌های «مشترک پیشتاز» با بازدهی ۵۵.۹۵ درصد و صندوق «مشترک گنجینه ارمغان الماس» با بازدهی ۵۵.۲۳ درصد و با مدیریت شرکت سبدگردان مفید و شرکت سبدگردان الماس رتبه‌های دوم و سوم این گروه را به خود اختصاص داده‌اند.
برترین‌های در سهام طی دوره ۶ ماهه
در دوره ۶ ماهه گذشته، صندوق «مشترک گنجینه ارمغان الماس» با بازدهی ۱۹.۰۵ درصد و با مدیریت شرکت سبدگردان الماس در صدر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام قرار گرفته است. صندوق‌های «فیروزه موفقیت» با بازدهی ۱۶.۶۷ درصد و «مشترک سینا» با بازدهی ۱۵.۴۷ درصد و با مدیریت شرکت سبدگردان توسعه فیروزه و شرکت سبدگردان سینا رتبه‌های دوم و سوم این گروه را به خود اختصاص داده‌اند.
برترین‌های در سهام طی دوره ۳ ماهه
در دوره ۳ ماهه گذشته، صندوق «مشترک گنجینه ارمغان الماس» با بازدهی۲۹.۶۱ درصد و با مدیریت شرکت سبدگردان الماس در صدر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام قرار گرفته است. صندوق‌های «مشترک ارزش کاوان آینده» با بازدهی ۲۹.۳۹ درصد و «مشترک سینا» با بازدهی ۲۸.۵۳ درصد و با مدیریت شرکت سبدگردان آسال و شرکت سبدگردان سینا رتبه‌های دوم و سوم این گروه را به خود اختصاص داده‌اند.
برترین‌های در سهام طی دوره یک ماهه
در دوره یک ماهه گذشته، صندوق «فیروزه موفقیت» با بازدهی ۱۳.۷۵ درصد و با مدیریت شرکت سبدگردان توسعه فیروزه در صدر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام قرار گرفته است. صندوق‌های «مشترک دماسنج» با بازدهی ۱۱.۷۵ درصد و «مشترک سینا» با بازدهی ۱۱.۶۲ درصد و با مدیریت شرکت سبدگردان آرتین و شرکت سبدگردان سینا رتبه دوم و سوم این گروه را به خود اختصاص داده‌اند.
برترین‌های در سهام طی دوره یک هفته
در دوره یک هفته گذشته، صندوق «مشترک سینا» با بازدهی ۴.۳۴ درصد و با مدیریت شرکت سبدگردان سینا در صدر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام قرار گرفته است. صندوق‌های «مشترک نیکوکاری ندای امید» با بازدهی ۴.۱۷ درصد و با مدیریت شرکت سبدگردان آبان و «مشترک صبا» بازدهی ۳.۳۸ درصد و با مدیریت شرکت سبدگردان اندیشه صبا رتبه‌های دوم و سوم این گروه را به خود اختصاص داده‌اند.
برترین‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari