قیمت طلا همچنان در محدوده ۱۸۸۳ دلار
به گزارش بورس نیوز، قیمت طلا در هفته گذشته برای سومین هفته متوالی کاهش یافت اما با این حال عواملی وجود دارد که می توان قیمت این فلز گرانبها را افزایش دهد.
قیمت طلا در هفته گذشته افت ۱.۶ درصدی را تجربه کرد، اما با این حال در روز جمعه رشد اندکی را از خود نشان داد و در نهایت در عدد ۱۸۸۳ دلار بسته شد.
مهم‌ترین عاملی که در هفته گذشته بر روی قیمت طلا تاثیر گذاشت جلسه کمیته فدرال رزرو بود. فدرال رزرو در این جلسه نرخ بهره را به میزان ۵۰ واحد پایه افزایش داد، اما احتمال افزایش ۷۵ واحدی را رد کرد که باعث رشد بازار طلا شد. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که این مسیر فدرال رزرو در افزایش نرخ‌های بهره می‌تواند باعث شود تا اقتصاد آمریکا بسیار زودتر از پیش بینی‌ها وارد رکود شده و این موضوع نگرانی‌های بسیاری را برانگیخته است.
سیاست‌های فدرال رزرو باعث شد تا ارزش دلار آمریکا به بالاترین سطح خود طی ۲۰ سال گذشته رسیده و بازده اوراق قرضه دولتی نیز افزایش یابد که به عنوان مهم‌ترین باد مخالف برای طلا عمل می‌کند.
به گفته تحلیلگران سرمایه گذاران در حال حرکت به سمت نگهداری از پول (دلار) هستند و به همین دلیل است که ما شاهد ریزش در بازار‌های مختلف از جمله طلا و بازار سهام هستیم.
به گفته کارشناسان بازار، طلا در هفته آینده باید در محدوده ۱۹۰۰ تا ۱۹۲۰ دلار قرار بگیرد و در غیر این صورت به سمت حمایت خود در عدد ۱۸۵۰ دلار حرکت خواهد کرد که افت از آن می‌تواند قیمت طلا را به ۱۸۰۰ دلار برساند.
طی هفته پیش رو مهم‌ترین عاملی که بر روی قیمت طلا تاثیر خواهد گذاشت، داده‌های اقتصادی خواهد بود. مهم‌ترین داده‌ای که در هفته آینده منتشر خواهد شد، شاخص تورم ایالات متحده خواهد بود که می‌تواند بر روی قیمت طلا تاثیر گذار باشد.

source

توسط ecokhabari