سرپرست مرکز حقوقی امور مجامع و نظارت بر قراردادهای وزارت راه و شهرسازی بر اجرایی شدن اخذ الکترونیکی عوارض در آزادراه‌ها از ابتدای تابستان سال جاری تایید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جلسه مجمع عمومی رسیدگی به گزارش حسابرسی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و نقل کشور با حضور «مهدی نورایی» نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در مجمع عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و خادمی مدیر عامل و و اعضای هیأت مدیره و نمایندگان اعضای مجمع عمومی شرکت برگزار شد.
در این جلسه نورایی با توجه به رویکرد و اهتمام دولت مردمی درخصوص سرعت بخشی به توسعه و تعالی اقتصادی کشور و سطح خدمات رسانی به مردم ضمن تقدیر از زحمات شرکت در سال‌های گذشته، تغییر جهت گیری شرکت به سمت توسعه زیربناهای حمل‌و نقل ریلی کشور را ضروری دانست و بیان کرد: هم اکنون ۹۰ درصد حمل‌و نقل کشور بصورت حمل و نقل جاده‌ای است در حالی که ضروری است در راستای افزایش سرعت و کیفیت و کاهش هزینه‌های تمام شده حمل‌و نقل نسبت به تغییر این شیوه به شیوه حمل‌و نقل ریلی برنامه ریزی شود. نقش ویژه شرکت ساخت در احداث راه آهن و توسعه حمل و نقل ریلی از این حیث بسیار مهم است.
از دیگر موضوعاتی که از سوی رئیس مرکز امور مجامع وزارت راه و شهرسازی مورد اشاره قرار گرفت: توسعه آزادراهی و بزرگراهی خصوصا در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور بود.
سرپرست مرکز حقوقی امور مجامع و نظارت بر قراردادهای وزارت راه و شهرسازی همچنین در خصوص اجرایی شدن اخذ الکترونیکی عوارض در آزادراه‌ها از ابتدای تابستان سال جاری با توجه به تکلیف مقرر در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ تاکید کرد و تصریح کرد: کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت، صرفه‌جویی در استهلاک خودرو، پرداخت آسان عوارض، کاهش خرابی‌های رویه‌های آسفالتی در محل توقف دروازه‌های عوارض بخشی از مزایای الکترونیکی شدن اخذ عوارض در آزادراه های کشور است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari