شیراز – دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور گفت: به دنبال ایجاد مقدمات و تمهیداتی هستیم تا سرمایه گذاران بتوانند راحت تر در این مناطق سرمایه گذاری کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، سعید محمد، بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی شیراز در جمع خبرنگاران بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی شیراز یکی از بهترین مناطق ویژه اقتصادی کشور به شمار می‌رود که توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و حدود ۲۵۰ واحد در این مجموعه مستقر و از این تعداد حدود ۹۰ واحد فعال است و مابقی نیز در حال توسعه فعالیت‌های خود برای ورود به چرخه تولید هستند.
وی تصریح کرد: با توجه به مشوق‌هایی که در حوزه معافیت مالیاتی، معافیت گمرکی و سایر خدماتی که به سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی شیراز ارائه می‌شود، انتظار می‌رود که سرمایه گذاران داخلی نگاه ویژه‌تری به این منطقه داشته باشند و طی سال‌های آتی شاهد توسعه بیشتر این منطقه باشیم.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تصریح کرد: ارائه مشوق‌هایی همچون معافیت‌های مالیاتی و معافیت گمرکی کمک می‌کند که قیمت تمام شده تولید برای سرمایه گذاران بسیار کاهش یابد و شرایط قابل رقابت باشد.
وی ادامه داد: واحدهای نوپا نیازمند این مشوق‌ها هستند و این مشوق‌ها نیز زمان دار است و وقتی یک واحد توانمند شد و به مرحله تولید رسید آن مشوق‌ها آرام آرام برداشته خواهد شد و می‌تواند به شکل جدی تر و حرفه ای تر فعالیت کند.
محمد یادآور شد: در حال حاضر ۳۲ منطقه ویژه اقتصادی در کشور فعال است و افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در این مجموعه‌ها فعالیت دارند.
او ادامه داد: مناطق ویژه مکان خوبی برای سرمایه گذاران ایرانی و خارجی است و به دنبال ایجاد مقدمات و تمهیداتی هستیم تا سرمایه گذاران بتوانند راحت تر در این مناطق سرمایه گذاری کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari