بازار دارو به شدت آشفته است
به گزارش بورس نیوز، امیرقلی جعفری بروجنی، عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در صحن علنی امروز در نطق میان دستور مجلس اظهار کرد: وضعیت فعلی اقتصادی کشور و مشکلات ایجاد شده برای مردم ناشی از عوامل ساختاری در حوزه اقتصاد است که در طول سالیان و دولت‌های مختلف شکل گرفته البته بخشی از مشکلات هم ناشی از تصمیم گیری‌ها وسیاست‌های دولت است و انتظار داریم که تصمیم گیری‌های دولت از پشتوانه کارشناسی لازم برخوردار باشد و با تعامل با مجلس و کمیسیون‌های تخصصی شکل گیرد.
نماینده مردم بروجن در خانه ملت با بیان اینکه اقتصاد کشور نیاز به جراحی و تصمیم‌های بزرگ دارد، افزود: دولت امروز در اجرای طرح‌های تحولی خود تصمیماتی را اتخاد کرده که در زندگی و معیشت مردم تاثیرگذار است.
وی با یادآوری اینکه مجلس با تایید اقدامات اصلاحی دولت با حفظ وظایف نظارتی خود توصیه‌ها و تذکراتی را دارد، بیان کرد: اقداماتی که ناظر به معیشت مردم است نیاز به اقناع سازی افکار عمومی و گفت و گوی مستقیم با مردم و همچنین اجماع سازی دارد و باید تمامی دستگاه‌های نظام هماهنگ حرکت کنند و به نظر می‌رسد این اجماع سازی وجود ندارد.
عضو مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: این اقدامات نیاز به پیوست رسانه‌ای دارد و فضای آلوده و مدیریت شده توسط دشمن این پیوست را رسانه‌ای دوچندان می‌کند و در این رابطه خلا فراوان دیده می‌شود.
جعفری بروجنی با اشاره به تقویت زیرساخت‌ها برای افزایش بهره وری در زمینه مختلف تولید خاطرنشان کرد: اگر زیرساخت‌های کشور تقویت نشود تولید بیشتر و اقتصاد موفق‌تر محقق نخواهد شد و همچنین نظارت و تنظیم بازار باید به دقت انجام و رصد شود؛ امروز آنچه که از کف بازار دیده می‌شود با آنچه که گفته می‌شود بسیار متفاوت است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی توضیح داد: خط قرمز ما معیشت مردم است و ما حاضریم در مجلس هر کمکی که دولت بخواهد داشته باشیم، اما مردم آسیب نبینند؛ ارز ترجیحی به طور قطع فسادآور بوده و مشکل زا است و تذکرات و سوالات و بحث‌های استیضاح و تحقیق و تفحص‌های نمایندگان برای حمایت از دولت است و دولت بداند تعامل خوبی میان دولت و مجلس وجود دارد، اما آنچه که در مجلس گفته می‌شود برای موفقیت بیشتر دولت است.
نماینده مردم بروجن در مجلس یازدهم با انتقاد از عدم تعادل در استفاده از دو عنصر تجربه و جوانی در مدیریت‌های کشور، گفت: از دولت انتظار داریم به این دو نکته توجه داشته باشند و از هر دو بهره ببرد؛ همچنین توجه به همسان سازی حقوق بازنشستگان و اجرای آن باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه بازار آشفته خودرو نیاز به مدیریت، تدبیر و تصمیم گیری انقلابی دارد، تصریح کرد: منویات رهبر انقلاب در این حوزه تاکنون محقق نشده است؛ دولت باید در ارائه آمار غیرکارشناسی که توسط برخی مسئولان در مورد قیمت‌ها مطرح و باعث التهاب در بازار می‌شود دقت کند؛ ساماندهی نیرو‌های قرارداری و شرکتی ضرورت ومطالبه مهم مردم است و دولت باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشد.
عضو مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تسریع در اجرایی کردن قانون رتبه بندی معلمان که مجلس کارش را در این حوزه انجام داده است و باید سریع‌تر اجرایی شود.
جعفری بروجنی با انتقاد از اینکه بازار دارو به شدت آشفته است و اقشار مختلف تحت فشار هستند، گفت: این موضوع نیاز به نظارت دقیق و اجرایی شدن قانون بیمه عمومی دارد؛ مردم استان چهارمحال و بختیاری منتظر سفر رئیس جمهور به استان هستند.

source

توسط ecokhabari