یزد- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در قانون بودجه امسال تلاش بسیاری شده که در تمام محدوده هایی که به عنوان اسکان غیر رسمی شناخته شده و داخل محدوده هستند سند داده شود.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد آئینی، پیش از ظهر چهارشنبه در بازدید از منطقه اسکان به عنوان یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر یزد اظهار داشت: الحاق بخشی از منطقه اسکان شهر یزد از مدت‌ها پیش توسط مسئولان استان مطرح شده که پیگیر این موضوع هستیم.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری با اشاره به اینکه محله اسکان خارج از محدوده شهری است، ادامه داد: درخواست‌های لازم در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مطرح شده و این موضوع در حال پیگیری است.
آئینی با بیان اینکه این اقدام نیازمند توضیح و توجیه شورای عالی شهرسازی است، عنوان کرد: با ادله مطرح شده امیدواریم به زودی شاهد الحاق اسکان به یزد باشیم.
وی با تاکید بر اینکه سکونتگاه‌های غیر رسمی باید ساماندهی شوند، بیان کرد: لازم است خدمات شهری مورد نیاز به ساکنان این منطقه داده شود تا شرایط بهتری برای آنها فراهم شود.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ادامه داد: در هر حال فضا برای سکونت مردم در این منطقه از شهر شکل گرفته و افراد ساکن در آن باید از خدمات لازم بهره مند شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در خارج از محدوده بودن به نوعی مانع از خدمات بودن نیست، تصریح کرد: در قانون بودجه امسال تلاش بسیاری شده که در تمام محدوده‌هایی که به عنوان اسکان غیر رسمی شناخته شده و داخل محدوده هستند سند داده شود و این موضوع در دست پیگیری است.
وزیر راه و شهرسازی برای شرکت در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد به این استان سفر کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari