رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم تهران با اشاره به اینکه جدا کردن نان های سنتی و فانتزی در بحث اصلاح یارانه اشتباه بوده است از کاهش ۵۰ درصدی تولید و فروش این نوع نان خبر داد.
محمدجواد کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ۱۰ برابر شدن قیمت آرد صنف و صنعت و به دنبال آن افزایش قیمت نان‌های فانتزی گفت: زمانی که این اتفاق می‌افتد اما قیمت نان‌های سنتی که رقیب ما هستند، تغییری نمی‌کند، مشخص است که کاهش فروش اتفاق بیفتد.
وی اضافه کرد: تولید و فروش نان‌های فانتزی به دنبال این اتفاق، ۵۰ درصد کاهش داشته است.
کرمی توضیح داد: با توجه به وضعیت معیشت مردم، کاملاً طبیعی است که آنها برای صرفه جویی در هزینه‌ها، نان‌های سنتی را جایگزین کنند ضمن اینکه حتی در برخی از ساندویچی‌ها نیز نان لواش به جای نان باگت استفاده می‌شود که این هم از دیگر معضلات اجرای چنین طرحی است.
وی تصریح کرد: نان‌های فانتزی در حوزه خبازی قرار می‌گیرند و نباید وزارت جهاد کشاورزی ما را زیر مجموعه صنف و صنعت قرار می‌داد، این اقدام اشتباه بوده و دولت هر طرحی را که می‌خواست برای نان‌های سنتی اجرا کند باید همان طرح را برای نان‌های فانتزی نیز اجرا می‌کرد و اگر قرار است فروش نان سنتی با کارت باشد باید همین طرح را برای نان‌های فانتزی نیز اجرا کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari