جذابیت کامودیتی‌ها در سال جدید
به گزارش بورس نیوز، احیای برجام می‌تواند افزایش فروش نفت و آزاد شدن دارایی‌های بلوکه شده در کشور‌های مختلف را به همراه داشته باشد؛ اما در هر صورت تورم همچنان ادامه پیدا می‌کند که البته به نظر می‌رسد دولت تا حد زیادی آن را کنترل خواهد کرد.
مریم محبی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص وضعیت بورس در سال ۱۴۰۱ بیان کرد: می‌توان گفت برای تشخیص مطلوب‌ترین بازار‌ها برای سرمایه گذاری در سال جدید، باید آن‌ها را از لحاظ شفافیت، تحلیل پذیری و قابلیت جذب سرمایه سنجید. در واقع هر چه بازار‌ها شفاف‌تر و به واسطه آن قابلیت تحلیل پذیری بیشتری را دارا باشند، بهترین مکان برای سرمایه گذاری خواهند بود. همچنین آن‌ها باید قابلیت جذب سرمایه‌های خرد را در مقاطع مختلف داشته باشند.
وی در ادامه اضافه کرد: با توجه به اینکه امکان افزایش تورم و کاهش بیش از حد قدرت پول ملی وجود دارد، سرمایه گذاری‌های خرد می‌توانند جذب بازار‌هایی شوند که پتانسیل لازم را برای این سرمایه‌ها داشته باشند؛ بنابراین عوامل شفافیت، تحلیل پذیری و قابلیت جذب سرمایه‌های خرد می‌تواند از جذاب‌ترین خصوصیت‌ها برای بازار سرمایه در سال جدید باشد.
محبی در پایان خاطرنشان کرد: از طرفی بازار‌هایی که قابلیت سرمایه گذاری بر روی کالا‌های اساسی و یا همان کامودیتی‌ها را داشته باشند، به واسطه تورم جهانی و احتمال افزایش قیمت‌ها در این بخش نیز می‌توانند از جذابیت بالایی برخوردار شوند.

source

توسط ecokhabari