بر پایه معاملات امروز یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه، شاخص هم‌وزن با ۳۲۵ واحد افزایش به رقم ۴۴۴ هزار و ۹۷۵ واحد رسید؛ این در حالی بود که شاخص کل بورس تهران با کاهش ۵ هزار و ۴۳۱ واحدی به رقم یک میلیون و ۵۷۲ هزار واحد رسید. نکته قابل توجه بازار امروز، عبور ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس از ۸ هزار میلیارد تومان است.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، همچنین، امروز، بیش از ۱۲ میلیارد و ۵۱۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۵ هزار و ۳۴۷ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.
شاخص بازار اول کاهش ۵ هزار و ۴۴۳ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۶ هزار و ۴۰۳ واحدی را تجربه کردند.
گروه خودرو در جریان معاملات امروز با ۱۱۹ هزار و ۸۶۵ معامله به ارزش ۱۰ هزار و ۵۰۸ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست. همچنین، گروه غذایی بجز قند با ۶۷ هزار و ۲۹۳ معامله به ارزش ۶ هزار و ۴۸۸ میلیارد ریال، گروه فراورده‌های نفتی با ۴۷ هزار و ۷۱۰ معامله به ارزش ۴ هزار و ۲۰۱ میلیارد ریال، گروه زراعت با ۲۵ هزار و ۵۰ معامله به ارزش ۳ هزار و ۷۷۱ میلیارد ریال و گروه فلزات اساسی با ۵۱ هزار و ۷۲۹ معامله به ارزش ۳ هزار و ۷۳۶ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.
در جریان معاملات امروز، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با ۷۰۷ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین با ۳۰۴ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین با ۲۴۸ واحد، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۲۳۸ واحد و شرکت پالایش نفت تبریز با ۷۹۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشت.
در مقابل، شرکت پالایش نفت اصفهان با یک هزار و ۴۳۲ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۸۰۴ واحد، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۵۱۵ واحد، شرکت پالایش نفت تهران با ۵۱۲ واحد و شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۵۰۶ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.
نگاهی بر معاملات فرابورس
در جریان معاملات امروز، (یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه) شاخص کل فرابورس با کاهش ۸۷ واحدی به رقم ۲۱ هزار و ۴۸۹ واحد رسید.
همچنین، امروز بیش از ۵ میلیارد و ۳۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۰ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال دادوستد شد.
در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، شرکت نفت ایرانول با ۴۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین با ۶ واحد، شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات با ۵.۴ واحد، بیمه کوثر با ۵.۳۴ واحد و شرکت پخش البرز با ۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند.
در مقابل، شرکت پلیمر آریا ساسول با ۴۳ واحد، شرکت پتروشیمی تندگویان با ۱۹ واحد، شرکت صنعتی مینو با ۹ واحد، شرکت پویا زرکان آق دره با ۶ واحد و شرکت پتروشیمی زاگرس با ۵.۶۷ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص داشتند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari