نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در استان گلستان گفت: کشاورزی قراردادی یک تسهیلات صفر درصد است که حجم زیادی از نقدینگی مورد نیاز کشاورزان از این طریق قابل تامین است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عباس پاپی‌زاده نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در استان گلستان و رئیس سازمان امور عشایر ایران در بازدید از مزارع کلزا در علی‌آباد کتول اظهار داشت: خوشبختانه امروز وزارت جهاد کشاورزی در سیاستگذاری و برنامه‌ریزی‌ها، سیاست حمایت از تولید کننده بخش کشاورزی را به عنوان محوری‌ترین سیاست در نظر گرفته است.
وی ادامه داد: به عنوان مثال امروز برای اولین بار وزارت جهاد کشاورزی برنامه کشت قراردادی با کشاورزان را عملیاتی کرده و در قالب این برنامه کشاورزان با قراردادهایی که با زیرمجموعه‌های وزارت جهاد کشاورزی می‌بندند، می‌توانند نهاده مورد نیاز خود مثل کود، سم و بذر و حتی کرایه حمل محصول را از طریق دولت و شرکت‌های زیرمجموعه دولتی تأمین کنند.
پاپی‌زاده با بیان اینکه این هزینه‌ها را در پایان فصل برداشت با کشاورزان بدون هیچ افزایش قیمت و یا دریافت سودی تسویه می‌کنند، گفت: کشاورزی قراردادی تقریباً یک تسهیلات صفر درصد است و بدون اینکه کشاورزان به بانک مراجعه کنند یا وثیقه‌ای را تأمین کنند و یا پرونده‌ای را تشکیل دهند، حجم زیادی از نقدینگی مورد نیاز آنان از این طریق قابل تأمین است.
نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در استان گلستان اظهار داشت: با توجه به این که در سال‌های گذشته آزادسازی قیمت نهاده‌های کشاورزی مثل کود، سم و بذر انجام شده است، امروز کشاورزان نهاده مورد نیاز خود را عملاً از بازار آزاد تأمین می‌کنند بنابراین لازم بود محصول کشاورزان هم با قیمتی که در بازار آزاد مشخص می‌شود به فروش برسد که با انجام طرح مردمی‌سازی یارانه‌های کالاهای اساسی ما امروز به این هدف رسیده‌ایم.
وی گفت: خوشحالیم اعلام کنیم که کشاورزان عزیز ما اگر در گذشته محصولات خود را با قیمت خیلی پایین‌تری به بازار عرضه می‌کردند امروز می‌توانند محصولات خود را با قیمت متناسب با بازار و شرایطی که نهاده را تأمین می‌کنند به فروش برسانند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari