مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از آغاز اعزام ۳۹ هزار و ۶۲۰ زائر خانه خدا از ۱۷ فرودگاه کشور به سرزمین وحی از ۲۲ خرداد خبر داد و گفت: امسال ۱۵۸ پرواز حج داریم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، غلامرضا رستمیان درباره جزئیات اعزام حجاج به سرزمین وحی در سال ۱۴۰۱، بیان کرد: اکنون ۱۶ فرودگاه به‌صورت قطعی در خصوص اعزام زائران به عربستان انتخاب شده است و یک فرودگاه نیز در روزهای آینده تعیین تکلیف و اعلام خواهد شد.
وی با اشاره به فرودگاه‌های اعزام کننده حجاج گفت: فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، اهواز، ساری، یزد، کرمان، اردبیل، تبریز، مشهد، اصفهان، زاهدان، بندرعباس، بیرجند، ارومیه، بوشهر، گرگان، آماده اعزام و پذیرش زائران خانه خدا به عربستان هستند و فرودگاه همدان در روزهای آتی تعیین تکلیف خواهد شد.
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: نخستین پروازهای زائرین از تاریخ ۲۲ خردادماه از شهرهای تهران و کرمان و تبریز به عربستان برقرار می‌شود.
رستمیان با اعلام اینکه ۱۵۸ پرواز برای اعزام زائران در ایام حج در نظر گرفته شده است، تصریح‌کرد: پایان پروازهای اعزامی برای مناسک حج در تاریخ ۲۱ تیرماه ۱۴۰۱ خواهد بود.
وی در مورد تعداد پروازهای بازگشتی به کشور گفت: برای بازگشت حجاج ۱۵۸ پرواز در نظر گرفته شده است که در طی ۱۷ روز از تاریخ ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۱ تا هفتم مرداد ماه به بازگشت حجاج اختصاص خواهد داشت.
مسئول عملیات حج و مشاور مدیرعامل در امور اجرایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خاطرنشان کرد: همه پروازهای حج سال ۱۴۰۱ توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر) انجام خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari