رییس کمیسون اقتصادی مجلس گفت: افرادی که برگه سهام عدالت دارند، در اولویت دریافت سهام عدالت هستند و شرایط کنونی آن‌ها مبنای تصمیم گیری برای واگذاری سهام به آن هاست.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ محمدرضا پور ابراهیمی با بیان اینکه چالش اساسی مجلس، پایگاه جامع رفاه ایرانیان است که مقرر بود از سال گذشته به روز رسانی شود و اگر این پایگاه کامل نشود اشکالات قبل تکرار خواهد شد، افزود: بر اساس گزارشاهای کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش‌های مجلس، نزدیک به ۲۰ میلیون نفر در زمان واگذاری واجد شرایط نبودند و سهام دریافت کردند و معادل همین تعداد کسانی بودند که واجد شرایط بودند و محروم شدند.
او ادامه داد: با توجه به اولویت‌ها در کمیسیون اقتصادی، حدود ۴ میلیون نفر از افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند در اولویت دریافت سهام عدالت قرار داشتند، بعد از این افراد، مجموعه‌های مثل کارگران، بازنشستگان، کارمندان، روستاییان و عشایر و رزمندگان در اولویت بعدی ما قرار خواهند داشت.
پورابراهیمی افزود:بر اساس اطلاعات مربوط با طرح جاماندگان سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی، جمع بندی صورت گرفته و در قانون بودجه لحاظ شد کلیه افرادی که در زمان واگذاری سهام عدالت بر اساس قانون و همچنین افرادی که پس از آن مشمول دریافت شدند واجد دریافت سهام عدالت هستند و سهام عدالت به آن‌ها تعلق می‌گیرد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تا اردیبهشت منتظر تصمیمات دولت می‌مانیم، چنانچه ثبت نام جدیدی برای جاماندگان سهام عدالت صدرت بگیرد، طبیعتا باید از طریق فراخوان اطلاع رسانی شود.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari