ارومیه – وزیر راه و شهرسازی گفت: فردا با تخصیص اعتبارات مورد نیاز زمینه رفع نواقصات و تکمیل راه آهن ارومیه – مراغه فراهم می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، رستم قاسمی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران ارومیه در حاشیه بازدید از راه آهن ارومیه – مراغه اظهار کرد: در سال‌های گذشته به نرخ امروز سرمایه گذاری بیش از ۵ هزار میلیارد تومانی برای این طرح انجام گرفته و باید از این ظرفیت به درستی استفاده شود.
وی با بیان اینکه در سفر فردا با حضور رئیس جمهور مبلغ نهایی برای تکمیل این زیرساخت مهم در جلسه شورای اداری استان نهایی و اعلام می‌شود، افزود: در این سفر دنبال بهبود وضعیت راه آهن هستیم و نواقص در حوزه بهره‌برداری حمل بار را پیگیری و رفع می‌کنیم.
قاسمی افزود: زمان دقیق اتمام طرح راه آهن در این سفر مشخص می‌شود و با توجه به سرمایه گذاری بیش از ۵ هزار میلیارد تومانی که در این پروژه انجام شده، باید به منظور اجرایی شدن بهره‌برداری باری آن اقدامات جدی آغاز شود.
وزیر راه و شهرسازی، عنوان کرد: با کمک مسئولان استانی، باید بارهای کارخانجات با قطار حمل شود تا هم از نظر اقتصادی صرفه جویی شده و هم کمکی به بخش خصوصی باشد.
آغاز ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی با حضور رئیس جمهور در آذربایجان غربی
قاسمی تاکید کرد: راه آهن جمهوری اسلامی واگن ندارد و همه واگذار به بخش خصوصی شده و برای رونق باید حمایت شود.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی جزو استان‌های برتر از لحاظ اختصاص زمین برای طرح ملی مسکن است، عنوان کرد: تنها در یک یا دو شهر این استان مشکل داریم و باید زمین خریداری شود. در بقیه شهرها پیش بینی‌های لازم برای ۴ سال آینده انجام شده و در جریان این سفر عملیات اجرایی ساخت ۴۰ هزار واحد نیز آغاز می‌شود.
وی گفت: آغاز ساخت ۴۰ هزار واحد مسکن ملی به معنای تکمیل ظرفیت ۵۰ درصدی این طرح در آذربایجان‌غربی است که برای ۴ سال آینده پیش بینی کرده‌ایم. این نشان دهنده ظرفیت و شرایط خوب استان از نظر اجرای طرح است که امیدواریم با موفقیت به اتمام برسد.
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی عصر پنجشنبه به منظور سفری ۲ روزه و همراهی با هیئت دولت در سفر به آذربایجان غربی از طریق فرودگاه بین المللی ارومیه وارد شد.
قرار است قاسمی امروز ضمن کلنگ زنی طرح نهضت ملی مسکن در ارومیه از بزرگراه بین المللی ارومیه – سرو راه آهن ارومیه – مراغه و پالایشگاه قیر ارومیه بازدید و در جریان روند پیشرفت و مشکلات آنها قرار گیرد.
همچنین فردا جمعه وزیر راه و شهرسازی در قالب سفر هیئت دولت و رئیس جمهور به آذربایجان غربی از طرح‌های راه و شهرسازی استان بازدید می‌کند.
قرار است آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت، روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری به آذربایجان غربی سفر کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari