ارومیه – وزیر راه و شهرسازی از تعیین تکلیف پروژه آزاد راه ارومیه تبریز خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، رستم قاسمی ظهر جمعه در بازدید از قطعه ۳ آزادراه ارومیه – تبریز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بزودی جلسه‌ای در تهران با حضور نمایندگان آذربایجان غربی و شرقی و نیروی انتظامی جلسه‌ای برای تعیین تکلیف این پروژه برگزار خواهد شد
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این پروژه سه سال است به هر دلیلی متوقف شده که باید تعیین تکلیف شده و کارهای اجرایی پروژه آغاز شود.
قاسمی از برگزاری جلسه‌ای در تهران با حضور نمایندگان آذربایجان غربی و شرقی و نیروی انتظامی برای تعیین تکلیف این پروژه خبر داد و گفت: با توجه به عدم تمایل ناجا برای ادامه همکاری در این پروژه فراخوانی برای جذب پیمانکار داده شده است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بازدید امروز از پروژه بسیار تعیین کننده بود گفت: در صورت قطع همکاری با پیمانکار پروژه باید تسویه حساب انجام شده و خواسته‌های اهالی منطقه نیز در نظر گرفته شود.
وزیر راه و شهرسازی گفت: این طرح به هر دلیلی سال‌ها است متوقف شده که برای از سرگیری تونل و پروژه باید جلسه‌ای جهت تعیین تکلیف ادامه کار با بنیاد تعاون ناجا برگزار شود، بالاخره باید معلوم شود که این پروژه را ادامه می‌دهند یا رغبت ندارند که به نظر می‌رسد با شرایط فعلی تمایل به ادامه پروژه ندارند.
وی افزود: در صورت قطع همکاری باید تسویه حساب انجام شود و روش‌های دیگری را در نظر بگیریم، این بازدید بسیار تعیین کننده بود که توانستیم آخرین وضعیت را از نزدیک ببینیم و نیاز و خواسته مردم را لمس کنیم.
قاسمی خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد از سهم کار انجام شده متعلق به دولت است. اما تا زمانی که پروژه این گونه بلاتکلیف باشد نمی‌توان نظر قطعی در خصوص اعتبار مورد نیاز داد.
وی در خصوص عدم امکانات مناسب جاده شهید کلانتری برای تردد وسایل نقلیه مخصوصاً کامیون‌ها گفت: دستورات لازم برای روکش آسفالت جاده شهید کلانتری صادر شده که انشاالله به زودی این جاده تعمیر شده و امکان تردد آن تا آماده شدن آزاد راه برای وسایط نقلیه فراهم می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: توجه به مدیریت واحد و متمرکز در پایانه‌های مرزی جهت تسهیل در تردد روان کامیون‌های باری یکی از الزامات اصلی است که باید مورد توجه مسئولین باشد.
وی با اشاره به توجه بیش از پیش به امنیت و آسایش رانندگان بر لزوم ایجاد پارکینگ‌ها و امکانات رفاهی در طول جاده و در پایانه‌های مرزی تاکید کرد و افزود: وجود امکانات رفاهی برای رانندگان تأثیر بسزایی در کاهش حوادث جاده‌ای خواهد داشت.
قاسمی بر ضرورت راه اندازی سریع دستگاه ایکس ری در پایانه مرزی سرو تاکید کرد و گفت: زیباسازی محوطه و ورودی پایانه‌های مرزی نیز مورد تاکید بوده چراکه پایانه‌های مرزی مبادی ورودی و خروجی به کشورمان هستند و باید از ایجاد موانع و شلوغی‌های بیش از حد در آن جلوگیری کرد و محیطی آرام و زیبا را در آنها بوجود آورد.
داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای نیز در این بازدید ضمن اعلام جایگذاری دستگاه ایکس ری در طرح توسعه پایانه مرزی سرو و ایجاد فضای مورد نیاز برای آن گفت: مدیریت واحد و یکپارچه در پایانه‌های مرزی نقش مهمی در آرام سازی و تسهیل در زمان تردد کامیون‌های خروجی خواهد داشت و باید دستگاه‌های ذیربط همکاری‌های لازم را در این خصوص انجام دهند تا شاهد پایانه‌های مرزی پویا و فعال باشیم و هدف مهم مرز محل گذر باشد نه محل توقف” به عینه تحقق یابد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari