خلخال- استاندار اردبیل از اختصاص ۲۸ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رئیس جمهور برای تکمیل محور کلور – درام خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، سید حامد عاملی ظهر جمعه در بازدید از محور ارتباطی کلور – درام در خلخال اظهار کرد: این پروژه برای استان اردبیل بسیار مهم است و ما آثار مثبت اقتصادی آن را در زندگی مردم مشاهده خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: استان اردبیل در توسعه اقتصادی استان عقب مانده است و ما با اولویت و ضرورت باید زیرساخت‌های لازم اقتصادی را از جمله راه، آب، برق، گاز و… تأمین کنیم تا آثار مثبت آنها را در ایجاد تحول اقتصادی به عینه ببینیم.
استاندار اردبیل کلور – درام را یکی از محورهای مهم ارتباطی جنوب استان اردبیل برشمرد و گفت: تکمیل این پروژه در سال‌جاری در کنار جلب رضایت مردم، دستاورد اقتصادی در توسعه گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران به همراه خواهد داشت.
عاملی افزود: با توجه به این اولویت‌ها و مطالبه جدی مردم جنوب استان، ما با فوریت و از محل سفر رئیس جمهور ۲۸ میلیارد تومان منابع را برای تکمیل این محور ارتباطی اختصاص داده‌ایم تا کار متوقف شده در این مسیر با تلاش پیمانکاران فعال و روند اجرایی مناسبی را در این مسیر ارتباطی شاهد باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: این اعتبار به صورت نقدی در اختیار پیمانکار قرار گرفته تا بخشی از بدهی پیمانکار پرداخت و روند اجرای پروژه سرعت گیرد.
عاملی با قدردانی از پیگیری نماینده خلخال و کوثر در مجلس برای تکمیل این محور ارتباطی اضافه کرد: اخیراً جلسه‌ای در کمیسیون اقتصادی با حضور مسئولان کشوری برگزار شد تا با همراهی استان‌های گیلان و زنجان راه ارتباطی ماسوله – ماجولان و کلور – درام از هر ۲ طرف استان‌های همسایه اجرایی و عملیاتی شود.
وی بیان کرد: شرکت زیرساخت باید به صورت یکپارچه اجرای این پروژه‌ها را در استان اردبیل و استان زنجان و گیلان تولیت کند تا کار بدون توقف شکل اجرایی سریع به خود بگیرد.
عاملی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: امسال قرار است ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیز از محل ماده ۵۶ و همراهی بانک عامل به راه ارتباطی کلور – درام اختصاص یابد که در کنار اعتبارات ملی و استانی، تخصیص این منابع را در ۶ ماهه اول امسال پیگیر هستیم.
وی تصریح کرد: با توافقی که با پیمانکار و سایر مسئولان به ویژه راه و شهرسازی استان انجام دادیم، قرار شد تا پایان سال و حتی زودتر از موعد مقرر از این مسیر عبور دهیم تا مردم بتوانند از این محور ارتباطی تردد کنند.
استاندار اردبیل گفت: تلاش ما بر این خواهد بود تا موانع اعتباری پروژه را به سرعت برطرف کنیم و پیمانکار پروژه نیز قول داده تا هر چه سریع‌تر قطعات مختلف این محور ارتباطی را که با معارض و رانش روبه‌روست حل و فصل کرده و زمینه تردد ایمن را برای ساکنان مناطق جنوب کشور مهیا کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari