اصفهان- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: تاکنون بیش از ۷۶ کیلومتر از رودخانه زاینده‌رود ساماندهی شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، حسن ساسانی اظهار داشت: علاوه بر ساماندهی ۷۶ کیلومتری تا این مرحله، جاده ساحلی به طول ۴۳ کیلومتر احداث شده است.
وی با اشاره به قرارداد جدید ساماندهی رودخانه، افزود: برغم چالش‌ها و گرفتاری‌های اعتباری و مشکلات اجتماعی از انتهای سال ۱۴۰۰ با کمک همه همکاران در بخش‌های مختلف و نیز اعضا هیئت‌مدیره شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، تأمین اعتبار قسمت اول از پروژه در منطقه غرب اصفهان محقق و قرارداد پیمانکار ابلاغ و پیمانکارفعالیت‌های خود را شروع کرده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان بابیان اینکه شناسایی تصرفات و آزادسازی و ساماندهی نیازمند انجام مجموعه فعالیت‌های در بخش‌های مختلف شرکت و بیرون از آن بوده است، گفت: در این مرحله گروه‌های پیمانکار، مشاور و ناظران شرکت در حال دادن اخطارهای قانونی به متخلفان بوده و در حال طی فرآیند مستندسازی مدارک جهت ساماندهی رودخانه هستند.
ساسانی بابیان اینکه رسالت ما ساماندهی رودخانه زاینده‌رود است، گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۳ از اراضی سمت تالاب گاوخونی به سمت بالادست عملیات ساماندهی و همچنین آزادسازی ادامه داشته و اکنون به محدوده سد نکو آباد رسیده است.
وی افزود: این عملیات علاوه بر اینکه موجب ساماندهی رودخانه می‌شود در قسمت‌های مختلف موجب شناسایی متخلفان و برداشت‌های غیرمجاز آب شده و امکان کنترل و نظارت را بر رودخانه افزایش می‌دهد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان اینکه ساماندهی رودخانه‌ها نیازمند نگاه دقیق به مباحث زیست‌محیطی و اجتماعی است، خاطرنشان کرد: همه تلاش شرکت آب منطقه‌ای رعایت همه استانداردهای کشور و مصوبات بالادستی در ساماندهی رودخانه است.
ساسانی با جمع‌بندی شرایط طرح‌های ساماندهی، لایروبی رودخانه زاینده‌رود، گفت: تاکنون در قسمت اول قرارداد ۹ کیلومتر مسیر بسته‌شده است و حدود ۹۰ کیلومتر آن به‌مرور اجرایی خواهد شد.
وی افزود: برای حفاظت از رودخانه زاینده‌رود از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۳۰۰ اخطاریه برای متصرفان حقیقی و حقوقی صادرشده است که در حال ابلاغ و مستندسازی آن جهت اجرای آزادسازی و ساماندهی هستیم.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان این نکته که زاینده‌رود متعلق به همه مردم اصفهان و ایران به‌عنوان میراث زنده بشری است، گفت: کمک همه سمن‌های محیط زیستی و کشاورزان قسمت‌های مختلف در جهت تسریع شرایط مدیریت و ساماندهی رودخانه موجب امکان مدیریت و همچنین جریان دائمی این رودخانه خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari