تایباد ـ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: زیرساخت‌های خوبی در مرز دوغارون وجود دارند که روند ترانزیت‌، صادرات و واردات را تسهیل کرده است.
به گزارش خبرنگار مهر، سعید خطیب‌زاده ظهر شنبه در حاشیه بازدید از مرزدوغارون اظهار کرد: زیرساخت‌های خوبی در مرز دوغارون وجود دارند که روند ترانزیت‌، صادرات و واردات را تسهیل کرده و امید است در آن سوی مرز و در افغانستان هم چنین امکاناتی فراهم شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: تجهیزات و امکانات مناسبی در حوزه ارائه خدمات به رانندگان ایرانی و افغانستانی در مرز دوغارون پیش بینی شده که باز هم جای ارتقا دارد.
وی ادامه داد: هدف از بازدید از معبر بین المللی دوغارون آشنایی میدانی با این کانون افتصادی است و بخش‌های مختلف مرز دوغارون نشان‌دهنده حسن همسایگی جمهوری اسلامی ایران با افغانستان است.
خطیب‌زاده بیان کرد: مرز دوغارون یکی از مهترین مرزهای زمینی کشور است که نقش بسزایی در توسعه روابط ایران و افغانستان دارد و روابط دیرینه ۲ کشور ایران و افغانستان نشان دهنده تعاملات بالای این ۲ کشور است.
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در ادامه اظهار کرد: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می‌کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تأمین شود.
وی گفت: در خصوص تأمین حقابه ایران از رودخانه مرزی هیرمند از سوی افغانستان در سیستان و بلوچستان، کمیسرهای عالی آب دو کشور مراوداتی با هم داشته‌اند.
خطیب‌زاده تاکید کرد: تأمین حقابه ایران که باید محقق می‌شده تا به امروز محقق نشده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari