مجمع
حمید فرمانی، مدیرعامل شرکت سیمان آبیک در گفتگو با بورس نیوز اظهار کرد: خوشحال هستیم که تلاش همکاران جهت ورود موفق به بازار سرمایه به ثمر نشست و امروز شاهد پذیرش این شرکت در بازار سرمایه هستیم و امیدواریم سرمنشا خیر و برکت هم برای سهامداران خرد و هم تولید باشد.
وی افزود: امروز طبق تفاهم با بورس ۱۲ درصد از سهام شرکت سیمان آبیک برای کشف قیمت عرضه می‌شود و ۳ درصد نیز برای صندوق‌های سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شرکت سیمان آبیک درخصوص برنامه‌های شرکت ادامه داد: امسال در بودجه سختگیرانه‌ای که به مجموعه هلدینگ بالادستی دادیم حدود ۴ میلیون تن تولید کلینکر و همچنین ۳ میلیون تن تولید و فروش سیمان را در برنامه داریم.
فرمانی در خصوص تقسیم سود بیان کرد: در کمتر از ۲۰ روز آینده مجمع را تشکیل خواهیم داد و در برنامه تقسیم سود نیز براساس سیاست ۶۰ تا ۹۰ درصد سود تقسیم می‌شود. EPS خوبی نصیب سهامداران خواهد شد. حدود ۱۵۶ تومان به ازای هر سهم “سابیک” تصیب سهامداران خواهد شد. سهامداران وارد سرمایه گذاری خوبی در سهم “سابیک ” شدند و امیدواریم با ماندن در این سرمایه گذاری هم ما را حمایت کنند و هم منافع خوبی نصیب خود سهامداران شود.
وی درباره افزایش سرمایه توضیح داد: افزایش سرمایه در قالب سیاست‌های متمرکزی که شستا اعلام می‌کند انجام می‌شود. این کار در دست بررسی است و در مناسبت‌های دیگری حتما در این باره اطلاع رسانی خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت سیمان آبیک خاطرنشان کرد: ما سعی می‌کنیم مدیران اجرایی خوبی برای سهامداران باشیم. روند سودآوری شرکت طی سه سال گذشته بسیار منطقی و خوب بوده است. به طوری که در سه سال گذشته از ۱۹۶ میلیارد تومان سود به ۲۸۱ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۰ به ۴۶۹ میلیارد تومان ارتقا پیدا کرده است. امیدواریم با همین روند سال ۱۴۰۱ را به پایان برسانیم.
فرمانی گفت: سهامداران علاوه بر بحث سهامداری با ارتباط با شرکت سیمان آبیک برقرار کنند و تعامل خوبی با یکدیگر داشته باشیم. در این تعامل قطعا تولید بهبود پیدا می‌کند و سهامداران نیز منتفع خواهند شد.

source

توسط ecokhabari