شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد : سهامداران بازار سرمایه در سراسر کشور می توانند برای احراز هویت در سامانه سجام از ۱۱ هزار و ۳۷۸ مرکز (حضوری و الکترونیک) استفاده کنند.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سمات، سهامداران بازار سرمایه می‌توانند با استفاده از ۱۱ هزار و ۳۷۸ مرکز «حضوری و الکترونیک» احراز هویت سامانه سجام که شامل ۱۱ هزار و ۳۲۵ مرکز «حضوری» و ۵۳ سرویس غیرحضوری «الکترونیک» می‌شود نسبت به احراز هویت خود اقدام کنند تا از منافع ویژه آن که شامل دریافت سود سهام عدالت، سود سنواتی و سالیانه، حضور در مجامع الکترونیک و … می شود، بهره‌مند شوند.
تعداد مراکز احراز هویت حضوری
این گزارش در ادامه می‌افزاید: مراکز منتخب احراز هویت حضوری در سراسر کشور شامل ۴ هزار و ۴۶۶ دفتر منتخب پیشخوان دولت، یک هزار و ۹۹۳ شرکت کارگزاری و ۲ هزار و ۸۶۶ شعبه بانک های منتخب است که برای انجام خدمت احراز حضوری به سهامداران فعال هستند.
تعداد سرویس های احراز هویت غیر حضوری «الکترونیک»
همچنین برای احراز هویت غیر حضوری «الکترونیک»، سهامداران می‌توانند از ۵۳ سرویس آنلاین که توسط کارگزاری ها، بانک‌ها، سبدگردان‌ها و اپلیکیشن‌ها راه اندازی شده، استفاده کنند تا بدون خارج شدن از منزل و صرف وقت نسبت به احراز هویت «الکترونیک» اقدام کنند.
لیست مراکز منتخب احراز هویت «حضوری و الکترونیک»
بر این اساس سهامداران می توانند برای مشاهده لیست مراکز منتخب احراز هویت «حضوری و الکترونیک» به روی این لینک کنند.
سامانه سجام چیست؟
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
علاقه مندان برای ورود به بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari