تورم، مسیر اصلی رشد بازار سرمایه
علی آیین حسینی مدیر سرمایه گذاری شرکت مدار در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص شایعه گرانی نرخ بنزین بیان کرد: بنزین محصولی بوده که در تمامی اقلام مورد نیاز مردم تأثیر می‌گذارد که البته در این راستا مهم‌ترین اصل، ایجاد تورم عمومی است. از طرفی با چنین اقدامی قدرت خرید مردم کاهش یافته و به احتمال زیاد در صنعت غذایی و صنایع وابسته به آن آسیب زیادی وارد خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین در صورتی که این گرانی به سمت گازوئیل برود، احتمال افزایش هزینه‌های حمل و نقل نیز بیشتر شده و در واقع گران نشدن گازوئیل در صورت افزایش نرخ بنزین، اتفاقی بعید به نظر می‌رسد. در این راستا می‌توان گفت اگر با رشد هزینه بنزین کاهش خرید مردم جبران نشود، صنایع غذایی به خصوص در بخش زراعتی و لبنی آسیب زیادی را متحمل خواهند شد.
مدیر سرمایه گذاری “مدار” اظهار کرد: از سوی دیگر، به نظر می‌رسد گران شدن بنزین در میان مدت و بلند مدت در روند بازار سرمایه رشد خوبی را به همراه خواهد داشت. در حال حاضر محرک اصلی بازار تورم به حساب می‌آید، به گونه‌ای که حتی از قیمت‌های جهانی نیز تأثیر بیشتری دارد؛ بنابراین می‌توان گفت تورم، مسیر اصلی بازار در جهت رشد را نشان می‌دهد.
آیین حسینی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت گرانی بنزین که البته درصد مشخصی ندارد، به احتمال زیاد عدد کمی نبوده و حداقل به ۱۰ تومان خواهد رسید. در هر صورت این اتفاق تأثیر شدیدی در تورم کشور داشته و بازار سرمایه نیز رشد خوبی را تجربه می‌کند که جبران آن در دارایی‌ها را نمی‌توان با قاطعیت پیش بینی کرد.

source

توسط ecokhabari