رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر لزوم رفع انحصار در حوزه صنعت خودرو، گفت: باید خروجی واگذاری سهام دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا به نفع مردم باشد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، جلال رشیدی درباره واگذاری سهام دو شرکت خودروسازی دولتی، افزود: واگذاری سهام دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا از گام‌های است که باید خیلی پیشتر برداشته می‌شد، هراقدامی که اکنون صورت می‌گیرد باید خروجی آن به نفع مردم باشد.
وی ادامه داد: مسئله اصلی این است که باید در این موضوع انحصار شکسته شود و خصوصی سازی می تواند در این موضوع به صنعت خودرو کمک کند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر حضور جدی دولت در حوزه نظارتی واگذاری‌ها گفت: وزارت صمت باید با کنترل بازار و شکستن انحصار، فرصت رقابت ایجاد کند تا بخش خصوصی و خودروسازهای خصوصی بتوانند کیفیت و تنوع محصول را بالا برده تا در نهایت رضایت مندی مردم ایجاد شود.
وی درپاسخ به این سوال که خصوصی سازی چگونه به رفع انحصار کمک می‌کند؟ تصریح کرد: تجربه بخش خصوصی در حوزه صنعت خودرو نشان داده است، بخش خصوصی قیمت خودرویی که در اختیار مردم قرار می‌دهد، نسبت به بازارهای جهانی چند برابر بیشتر بوده و اگر قرار باشد، سایپا و ایران خودرو به بخش خصوصی واگذار شود و با همین فرمان پیش بروند، کار خاصی انجام نشده و تنها دولت از تصدی گری خارج شده است که نتیجه مثبتی ندارد.
رشیدی کوچی همچنین گفت: بخش خصوصی باید خودروی ارزان قیمت و اقتصادی وارد کند، اما با مقاومت‌هایی روبه رو می‌شود که در پشت پرده اجازه واردات خودرو به آن‌ها نمی‌دهند که باید انحصار بوجود آمده در این حوزه شکسته شود.

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari