قیمت طلا اندکی کاهشی شد
به گزارش بورس نیوز، قیمت طلا امروز اندکی کاهش یافت و از بالاترین رقم دو هفته اخیر عقب‌نشینی کرد، زیرا دلار زمین بازی را پس گرفت.
بر اساس این گزارش، بهای هر اونس طلا پس از اینکه روز گذشته به بالاترین میزان خود از ۹ می‌از ۱۸۶۹ دلار و ۴۹ سنت رسید، با کاهش ۷.۳۰ درصدی به ۱۸۵۹ دلار و ۱۰ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا نیز قیمت طلا با ۰.۳۹ درصد کاهش به ۱۸۶۰ دلار و ۱۰ سنت رسید.
شاخص دلار پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح خود در یک ماه گذشته در جلسه قبل، تقویت شد و شمش با قیمت دلار را برای خریدارانی که سایر ارز‌ها دارند گران‌تر کرد.
سرمایه‌گذاران در حال مقابله با نحوه ارزیابی مسیر فرود تورم هستند که اکنون اوج تورم پشت سر گذاشته شده است. استفان اینس، شریک مدیریت دارایی SPI می‌گوید: سوالی که برای بازار وجود دارد این است که چقدر طول می‌کشد تا این شرایط عادی شود و این به طور قطع به طلا کمک خواهد کرد.
بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده پس از افت در جلسه قبل به پایین‌ترین سطح یک ماهه، تقویت شد و تقاضا برای شمش با بازده صفر را تحت فشار قرار داد.
به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، طلا ممکن است در اطراف حمایت ۱۸۵۶ دلار در هر اونس تثبیت شود و مقاومت در ۱۸۶۷ دلار را مجددا آزمایش کند.

source

توسط ecokhabari