معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با اصلاح پرداخت یارانه نقدی امیدواریم ضمن عادلانه کردن یارانه‌ها برای آحاد جامعه شرایط برای فعالان اقتصادی نیز تسهیل شود.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدهادی سبحانیان روز دوشنبه در جلسه پیگیری موانع سرمایه‌گذاری و تولید که در وزارت اقتصاد برگزار شد، اظهار داشت: تیم اقتصادی تلاش کرده است به‌صورت سلبی و ایجابی فضای کسب‌وکار را برای فعالیت فعالان اقتصادی بهبود بخشد.
وی ادامه داد: اعتقاد وزارت اقتصاد بر اصلاح نظام مالیاتی است و برای اولین بار شاهد کاهش پنج درصدی در نرخ مالیات در بخش حقوقی فعالان اقتصادی بودیم. همچین در حوزه سلبی هم اقداماتی انجام شده که منجر به پیش بینی پذیر شدن محیط اقتصادی شود.
وی افزود: یکی از اقدامات انجام شده تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار بود که ۱۳ تا ۱۴ سال بر زمین مانده بود و دیگری اصلاح نظام مالیاتی بود که نرخ مالیات برای واحدهای تولیدی پنج درصد کاهش یافت و این اقدامات مهمی است.
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اصلاح پرداخت یارانه نقدی، گفت: دولت در اصلاح یارانه تصمیم سختی گرفت، درحالی‌که بسیاری توصیه می‌کردند در دوره اول فعالیت این اصلاح انجام نشود، اما عزم وزارت اقتصاد و دولت سیزدهم این است که اصلاح اساسی انجام شود.
سبحانیان تاکید کرد: اصلاحات اقتصادی باید زودتر از اینها انجام می‌شد تا مردم از آن بهره‌مند می‌شدند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari