با توجه به سرمایه‌گذاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بندر سالیانکای روسیه، میزان تخلیه و بارگیری در این بندر طی سال گذشته ۵ برابر شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، افزایش گردش کالا در منطقه، موجب ظرفیت‌سازی امکانات در بنادر آستاراخان شده؛ به گونه‌ای که طی یک سال اخیر حجم تخلیه و بارگیری محموله‌های وارداتی مانند غلات، آرد، روغن، سلولز و مواد شیمیایی تنها در بندر استراخانسکی (سالیانکا) ۵ برابر شده است.
در این میان برنامه‌های توسعه‌ای بسیاری برای این بندر در نظر گرفته شده؛ به گونه‌ای که امسال مساحت این بندر به میزان ۹ هزار متر مربع افزایش پیدا می‌کند که اجازه می‌دهد تعداد ۳۰۰ واگن به صورت همزمان در بندر مستقر و مساحت انبار СВХ بیشتر شود که برای دپوی محموله‌های وارداتی مسأله‌ای حیاتی خواهد بود.
با توجه به اینکه مسیر بیشتر کشتی‌هایی که از آستاراخان حرکت می‌کنند به سمت ایران می‌باشد، سال گذشته سهامداران ایرانی بیش از ۷۰۰ میلیون روبل در این بندر سرمایه گذاری کردند که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز در این زمینه حضور پررنگی داشته است.
ایران در توسعه بندر مورسکوی نیز مشارکت دارد؛ به گونه‌ای که مسیرهای لجستیکی جدیدی در حال ایجاد است. بنا به گفته ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هم اکنون تجارت در بخش شرقی مورد تقاضای شدید قرار گرفته است و از ظرفیت‌های آن در چند سال آینده به صورت کامل استفاده خواهد شد که به هر حال این امر باعث می‌شود گلوگاه‌های این مسیرها کم کم شناسایی شوند. منظور از این گلوگاه کانال ولگا-خزر است؛ به این معنا که مسیرهایی که قبلاً از بنادر نووروسیسک و سن پترزبورگ عبور می‌کردند، امروز به سمت آستاراخان منتقل می‌شوند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari