پیش بینی معاملات بازار سرمایه در روز چهارشنبه
محمد رضانژاد مدیر تحلیل سبدگردان آرمان اقتصاد در گفتگو با بورس نیوز، بیان کرد: امروز بازار سرمایه معاملات کم حجم و ارزشی را تجربه کرد، به‌گونه‌ای که می‌توان گفت فروشنده و خریدار خاصی  وجود نداشت. از طرفی دلار نیمایی با دلار آزاد رشد همزمانی نداشت و همین امر باعث احتیاط بیشتر خریداران در بورس شد.
وی در ادامه افزود: به نظر می‌رسد تا آخر هفته گروه‌هایی که صورت مالی مثبتی را منتشر کنند، بیشتر موردتوجه بازار سرمایه قرار خواهند گرفت. در این راستا می‌توان گفت به‌احتمال‌ زیاد گروه‌های بانکی و فولادی تا پایان هفته به‌عنوان صنایع پیشرو بورس شناخته شوند.
رضانژاد با اشاره به محدوده فعلی گفت: در حال حاضر با تفاوتی که میان دلار نیمایی و آزاد اتفاق افتاده و همچنین محدوده مقاومتی شاخص کل که در یک میلیون و ۶۰۰ واحدی قرارگرفته است ، سهامداران در ابهام قرار دارند . از طرفی با رشد نرخ دلار و قیمت‌های فعلی بازار، انگیزه‌ای برای فروش سهم در این افراد باقی نمانده و به همین دلیل تا زمانی که شاخص محدوده یک میلیون و ۶۰۰ واحدی را نشکند، احتمالاً روند بورس به همین منوال ادامه داشته باشد.
مدیر تحلیل سبدگردان آرمان اقتصاد اضافه کرد: تا اواخر تیرماه اکثر شرکت‌ها مجامع خود را برگزار کرده و در این صورت می‌توانند روند مثبتی را تجربه کنند که درواقع می‌تواند منجر به شکستن محدوده مقاومتی شود. البته لازم به ذکر بوده دراین‌بین نرخ دلار آزاد و نیمایی تأثیر بسزایی در شرایط بازار سرمایه خواهد داشت.
وی در خصوص گروه‌های لیدر بازار در معاملات فردا اظهار کرد: تا آخر هفته گروه‌های فلزی و بانکی می‌توانند مورد اقبال بازار سرمایه قرارگرفته و تا هفته دیگر نیز تقریباً شرکت‌ها صورت مالی خود را منتشر کرده و در این راستا به نظر می‌رسد شرکت‌های فلزی، معدنی و پالایشگاهی موردتوجه قرار بگیرند.
رضانژاد در پایان در خصوص گروه پالایشگاهی به بورس نیوز گفت : صورت مالی حسابرسی نشده در شرکت‌های پالایشی بازار سرمایه را ترسانده است، چرا که از این حوزه انتظارات بیشتری وجود داشت؛ بنابراین اگر صورت مالی آن‌ها حسابرسی شود، احتمالاً این شرکت ها مورد توجه بیشتری قرار گیرند.
 
پایان خبر

source

توسط ecokhabari