رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: مجلس ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر برای اجرای طرح هادی روستاها مصوب کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما آقای اکبر نیکزاد با بیان اینکه در سال جاری هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به اجرای طرح هادی در روستاهای کشور اختصاص داده شد اظهار داشت: مجلس به دلیل توجه به روستاها و اجرای طرح‌های هادی در آنها اعتبار دیگری نیز مصوب کرده است
تصویب اعتبار ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی برای روستاها در مجلس
وی افزود: مجلس ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر برای اجرای طرح هادی روستاها مصوب کرده است، که بعد از پایان تعطیلات مجلس و بازگشایی آن با رأی مجدد نمایندگان ملت این میزان به بنیاد مسکن کشور ابلاغ می‌شود.
نیکزاد عنوان کرد: با اختصاص این میزان بودجه، اعتبار طرح‌های هادی در کشور ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می‌شود.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در تمام استان‌های کشور بیش از ۸ درصد از اعتبارات استانی به طرح‌های هادی روستاهای همان مناطق اختصاص داده شده است.
قیر رایگان برای تسریع در خدمت رسانی به روستاها
وی گفت: هماهنگی‌های خوبی در خصوص اختصاص قیر رایگان بین مجلس، وزارت نفت، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انجام شده و اقدامات مؤثری نیز صورت گرفته است.
رئیس بنیاد مسکن کشور با اشاره به نقش سازنده و همراهی بنیاد مستضعفان در برخی از نقاط کشور خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان در برخی از نقاط کشور طرح محرومیت زدایی را اجرا کرده که این اقدام کمک خوبی به اجرای طرح هادی و آسفالت‌ها در معابر روستایی شده است.
طرح هادی ۴ هزار روستا بازنگری می‌شود
وی افزود: در کشور ۴۰ هزار روستای دارای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که تمامی این روستاها دارای طرح هادی مصوب است.
رئیس بنیاد مسکن کشور ادامه داد: عمر مفید طرح هادی برای هر روستا ۱۰ سال است و بعد از این مدت طرح هادی روستا نیاز به بازنگری دارد.
نیکزاد اضافه کرد: بر این اساس تاکنون طرح هادی ۴ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور بازنگری و دوباره اجرا می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari