۴۰۰ هزار خانه جدید خالی گزارش شده است
به گزارش بورس نیوز، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی درباره اقدامات وزارتخانه برای بحث مسکن، اظهار کرد: در مورد بحث اجاره بسته اجاره بها تهیه شده و در ستاد تنظیم بازار تصویب شده که به موجب آن ۲۵ درصد افزایش در تهران را شامل می‌شود.
وی عنوان کرد: بین ۴۰ هزار تا ۷۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن برای دهک‌های پایین پیش بینی کرده‌ایم که به زودی مردم می‌توانند در سامانه ثبت نام کنند و قابل پرداخت است.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: آژانس‌های مسکن نیز به نوعی باید کارت‌های تخصصی و اعتباری از وزارت مسکن دریافت و در سامانه مسکن ثبت نام کنند و وجود این سامانه با توجه به اینکه زیر ساخت آن هنوز وجود ندارد، نشان می‌دهد سال آینده می‌دانیم فلان مسکن مربوط به چه کسی است و با چه میزانی اجاره داده شده است و حتما باید این‌ها در سامانه ثبت شود و در سامانه قابل کنترل است.
قاسمی درخصوص اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی، گفت: ۵۶۰ هزار واحد مسکونی خالی به وزارت دارایی معرفی شده است که از این میزان ۶۰ هزار مورد اعتراض کردند و این اعتراضات در دست بررسی است و از مابقی خانه‌ها اعتراضی دریافت نشده است. حدود ۴۰۰ هزار خانه جدید خالی نیز گزارش شده است.
وی افزود: خانه‌های خالی به گونه‌ای دیده شده که اگر اجاره ندهند ضرر سنگینی می‌کنند و اجرای این قانون بسیار فایده خواهد داشت و تاثیر خوبی دارد.
وزیر راه و شهرسازی در رابطه با آخرین وضعیت ۴ هزار مسکن، تصریح کرد: در رابطه با نهضت ملی مسکن با آقای رئیس جمهور جلسه داشتیم و قرار است دو پارت دو میلیونی را در کشور آغاز کنیم. آخرین آماری که وجود دارد این است که بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد از خاک برداری تا سقف کار‌های ساختمانی را در دست اجرا داریم.
قاسمی بیان کرد: امیدوار هستیم تا سالگرد تشکیل دولت این میزان را به حدود ۲ میلیون برسانیم تا در دو بخش دو میلیون آن را تا پایان دولت تحویل دهیم. اولین سری این واحد‌ها از مهر ماه امسال تحویل خواهد شد و به صورت ماهانه تحویل واحد‌ها را در دستور کار قرار خواهیم داد.

source

توسط ecokhabari