معاون اول رئیس‌جمهور گفت: طرح‌های انتقال آب از دریا به مناطق کم‌آب کشور به عنوان خدمتی بزرگ و ماندگار از دولت سیزدهم به یادگار خواهد ماند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهور، محمد مخبر از کمبود منابع آب به عنوان تهدید و بحرانی برای آینده جهان یاد کرد و گفت: طرح‌های انتقال آب از دریا به مناطق کم‌آب کشور به عنوان خدمتی بزرگ و ماندگار از دولت سیزدهم به یادگار خواهد ماند.
مخبر عصر امروز (چهارشنبه) در دهمین جلسه انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی با اشاره به کمبود منابع آب در مناطق مرکزی کشور و اجرای ۴ خط انتقال آب از دریا، افزود: این یک طرح بزرگ ملی و برای آینده ایران است که باید با همکاری و مشارکت همه ذی‌نفعان به سرانجام برسد.
وی پس از ارائه گزارش وزیر نیرو در خصوص انشعاب خط اول انتقال آب دریا از اردکان به یزد، دستور داد جهت حل مشکل اضطراری تأمین آب در این استان، این خط لوله انشعابی هر چه زودتر تا اوایل تابستان سالجاری به بهره‌برداری برسد.
در این جلسه که وزرای نیرو و صنعت معدن و تجارت نیز حضور داشتند، گزارشی از میزان پیشرفت تمامی ۴ خط انتقال آب از دریا، جدول زمان‌بندی اجرای طرح‌های مرتبط و همچنین روش‌های تأمین منابع مالی این طرح‌ها و برخی مشکلات موجود ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari