کلنگ پروژه ۱۵ هزار واحد مسکونی طرح نهصت ملی مسکن در مجموعه چیتگر که یکی از بزرگترین پروژه‌های ابن طرح محسوب می‌شود، به زمین زده شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۵ هزار واحد مسکونی در مجموعه چیتگر در قالب طرح نهضت ملی مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
تفاهم‌نامه ساخت این ۱۵ هزار واحد مسکونی در مجموعه شهری چیتگر با ۱۷۰ هکتار وسعت میان وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع منعقد شده بود.
مجموعه شهری چیتگر با ۱۷۰ هکتار وسعت در منطقه ۲۲ شهر تهران واقع شده و شامل ۱۵ هزار و ۴۸۰ واحد مسکونی در چهار پهنهB وDوEوG است.
عملیات اجرایی در پهنه B با جانمایی ۹ برج مسکونی آغازشده و برج‌های مذبور در دو تیپ اسکلت فلزی و اسکلت بتنی طراحی شده‌اند.
برج‌های فلزی ۳۵ طبقه و برج‌های بتنی ۳۷ طبقه نیز طراحی و در حال اجرا است.
دو عملیات اجرایی در پهنهDیا همان پهنه طبیعت نیز با جانمایی تعداد ۲۲ برج مسکونی آغاز شده که این برج‌ها شامل ۲۹ طبقه هستند.
پهنه E شامل ۳ برج اسکلت بتنی است که هرکدام از این برج‌ها ۳۶ طبقه را در برگرفته است.
در پهنه G نیز ۶ برج ۲۹ طبقه جانمایی و طراحی شده که شامل ۲۴ طبقه مسکونی، یک طبقه همکف و۴ طبقه پارکینگ خواهد بود و در حال اخذ پروانه ساخت هستند.
اشتغالزایی برای بیش از ۱۳ هزار نفر در پروژه
در حال حاضر و در شروع عملیات ساختمانی در پهنه‌های فعال در مجموعه بزرگ شهری چیتگر اشتغال‌زایی قابل توجهی انجام گرفته و ادامه عملیات ساختمانی در همه پهنه‌های موجود، ایجاد مشاغل بیش از ۱۳ هزار نفر را نوید می‌دهد.
در عملیات اجرایی، صنعتی سازی و استفاده ازمتریال مورد تأیید اداره استاندارد، خط مشی اصلی قرار گرفته و در این راستا استفاده از سیستم‌های بروز سازه‌ای و کنترل هرروزه مواد و متریال ورودی در کارگاه‌ها در حال پیگیری است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari