سمنان- رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان از ایجاد ایستگاه اصلاح نژاد گوسفند سنگسری خبر داد و گفت: پروژه احداث مرکز اصلاح نژاد و مرکز به‌نژاد دامی با تکیه بر دام سبک ایجاد خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی منصفی راد ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست بررسی پروژه‌های دانش بنیان حوزه دام به میزبانی جهاد دانشگاهی سمنان، با اشاره به اینکه تقویت مهدی شهر به مثابه قطب دامپروری استان سمنان در زمره مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بود، تاکید کرد: این مصوبه با جدیت دنبال می‌شود.
وی افزود: هفت کارگروه تخصصی در معاونت پژوهشی این نهاد برای پیشبرد مطالعات پروژه ملی ایجاد قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدی شهر ایجاد شده است.
رئیس جهاد دانشگاهی استان سمنان از انجام مطالعات پروژه ملی قطب دامپروری کشور در شهرستان مهدی شهر خبر داد و بیان کرد: دامپروری، کشاورزی، گردشگری، مدیریت، بازرگانی، فرهنگی و مهندسی ذیل کارگروه‌های تخصصی ایجاد می‌شود.
منصفی راد با بیان اینکه ایستگاه اصلاح نژاد گوسفند سنگسری نیز بر عهده جهاد دانشگاهی استان است، بیان کرد: در همین راستا پروژه احداث مرکز اصلاح نژاد و مرکز به‌نژاد دامی با تکیه بر دام سبک به عنوان یک طرح ملی فناورانه در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه این طرح تا اواخر خرداد یا اوایل تیرماه امسال به بهره برداری می‌رسد، ابراز کرد: این مرکز می‌تواند به عنوان یک بازوی اجرایی به اجرایی شدن بهتر طرح ملی قطب دامپروری مهدی شهر کمک کند
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari