اصفهان _ وزیر اقتصاد گفت: مردم ایران نگران افزایش قیمت‌ها و بی‌ثباتی در بازارها نباشندو امیدواریم با سیاست جبرانی معیشتی که با دستور رئیس‌جمهور ایجاد شد، مسائل اقتصادی را جبران کنیم.
به گزارش خبرنگار مهر، سیداحسان خاندوزی صبح پنجشنبه در جریان سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به اصفهان به عنوان نماینده تام‌الاختیار رئیس جمهور در شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار حاضر شد.
وی در جلسه شورای اداری شهرستان خوانسار، ضمن امیدواری برای برآورده شدن مطالبه به حق مردم استان اصفهان اظهار کرد: امیدوارم برخی از مشکلات پیش روی شهرستان‌های استان اصفهان حل شود. کشور در وضعیت نابسامان اقتصادی به سر می‌برد که باید بسیاری از اصلاحات در سال‌های گذشته انجام می‌شد، امروز کشور در وضعیت انباشت بسیاری از اقدامات انجام نشده قرار دارد.
وزیر اقتصاد درباره کالای اساسی تصریح کرد: کشور در محصولات و کالاهای اساسی به دلیل وابسته به واردات، آسیب‌پذیر و شکننده است. در حوزه سیاست‌های بانکی، بودجه و مالیاتی باید همت جدی و حرکت شتابان شکل بگیرد؛ امیدواریم بتوانیم با برنامه‌ریزی، مشکلات به وجود آمده را جبران کنیم.
خاندوزی با بیان اینکه دولت در شش ماه ابتدای عملکرد خود تلاش کرد به صورت متمرکز و با هدف کنترل و ثبات اقتصادی، از تورمی که از تابستان سال گذشته به وجود آمده بود، بکاهد و تا حد زیادی آن را کاهش دهد، تاکید کرد: کشور در حوزه سیاست‌های بودجه‌ای نیازمند شتابی جهادی است. دولت سیزدهم تا حدودی سرعت تورم را کاهش داد و ثبات خوبی در بازار ارز و امثال آن رقم خورد. برخی تکالیف در قانون بودجه ۱۴۰۱ وجود دارد که باید با چند سیاست اصلاحی جبران شود.
وی گفت: اجرای اصلاحات اقتصادی در کشور با افزایش قیمت در بازارهای جهانی و نوسان در بازارهای بین‌المللی همزمان شد؛ بسیاری از کشورها درگیر افزایش قیمت مسکن و انرژی هستند که این موارد، افزایش قیمت مواد اولیه در بسیاری از صنایع را به همراه داشت؛ زمانی که مواد اولیه افزایش پیدا کند، بسیاری از کالاها دچار افزایش قیمت می‌شود.
وزیر اقتصاد در پایان خاطرنشان کرد: مردم ایران نگران افزایش قیمت‌ها و بی‌ثباتی در بازارها نباشند. امیدواریم با سیاست جبرانی معیشتی که با دستور رئیس‌جمهور ایجاد شد، این مسائل را جبران کنیم؛ اما نهایت تلاش ما بازگشت کشور به شرایط ثبات اقتصادی است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari