اصفهان _ وزیر نیرو گفت: تکمیل پروژه‌های ناتمام در اولویت برنامه‌های رئیس‌جمهور است و به زودی مسأله فاضلاب و تاسیس بیمارستان شهرستان چادگان حل خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو که در جریان بیست و پنجمین سفر استانی هیئت دولت به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در شهرستان چادگان حاضر است، بعدازظهر پنجشنبه در شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: خدمتگزار مردم شریف و سخت‌کوش شهرستان چادگان هستیم، این مردم، سنگربان اقتصاد تولیدی کشور هستند؛ کشاورزی و دامداری و اقتصاد مبتنی بر گردشگری در این منطقه حاکم است.
وی با اشاره به اینکه نقطه‌نظرات مردم احصا شده است، ادامه داد: هدف از سفرهای استانی رئیس‌جمهور ملاقات چهره به چهره با مردم است. تکمیل پروژه‌های ناتمام در اولویت برنامه‌های رئیس‌جمهور است. از مهم‌ترین پروژه‌های این منطقه، توسعه جاده دوبانده اصفهان به چادگان در راستای رفاه شهروندان خواهد بود تا علاوه بر ارتقا امنیت جاده‌ای، صنعت گردشگری نیز توسعه یابد.
وزیر نیرو تجهیز و تکمیل اعتبار بیمارستان در شهرستان چادگان را از دیگر دستاوردهای سفر رئیس جمهور به اصفهان معرفی کرد و افزود: امیدواریم با توسعه مراکز درمانی در شهرستان چادگان سطح رفاه درمانی این منطقه افزایش یابد.
وی با اشاره به اهمیت تأمین آب شرب شهرستان چادگان تاکید کرد: در جهاد آبرسانی کشور، تأمین آب شرب پایدار، ده هزار روستا در حال اجراست که امیدواریم ۲۲ روستا در شهرستان چادگان در قالب این طرح قرار دارد.
۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل فاضلاب در شهرستان چادگان
محرابیان با اشاره به دریافت مصوبه ۲۰۰ میلیارد تومان تکمیل فاضلاب در شهرستان چادگان، توضیح داد: چنانچه مجوز ماده ۲۳، از سازمان برنامه ردیف اعتبار برای زمین تصفیه خانه در شهر رزوه انجام شود، مسأله فاضلاب در این دو منطقه به ثمر می‌نشیند.
وی اضافه کرد: در راستای رفاه غیور مردان عشایر شهرستان چادگان، سهم مجموعه‌های مبتنی بر انرژی خورشیدی در استان اصفهان دو برابر می‌شود.
تکمیل طرح فاضلاب شهر رزوه نیازمند تأمین بودجه است
جواد شمسی‌پور، فرماندار شهرستان چادگان نیز در این نشست ضمن خیر مقدم به وزیر نیرو و هیأت همراه اظهار داشت: شهرستان چادگان در دو بخش چنارود و مرکزی بالغ بر ۳۵ هزار نفر جمعیت دارد که در سند توسعه آمایش سرزمین دو بخش کشاورزی و گردشگری تعریف شده است که مساعدت مسئولان می‌تواند در تحقق این هدف مؤثر باشد.
در ادامه حجت‌الاسلام رضایی، امام جمعه شهر زیارتی رزوه، بیان کرد: موضوع آب آشامیدنی در اولویت مطالبه این شهرستان کم برخوردار است و تاکید می‌شود مطالبات مردمی در دولت سیزدهم محقق شود. تکمیل طرح فاضلاب شهر رزوه نیازمند تأمین بودجه است که امیدواریم با مساعدت وزارت نیرو مرتفع شود.
در این نشست حسین محمد صالحی دارانی، نماینده فریدن و فریدونشهر در مجلس شورای اداری بر تأمین اعتبار برای پروژه‌های فاضلاب و آب شرب شهرستان چادگان تاکید کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari