نقطه عطف ایران خودرو دیزل بعد از ۶۲ سال/ رونمایی از کشنده
جواد توسلی مهر، مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل در خصوص رونمایی از محصول جدید کشنده پرقدرت داخلی “آتامان” اظهار کرد: متخصصان خودرویی ما توانستند نخستین کشنده پرقدرت داخلی را در ایران خودرو تولید کنند که این خود نقطه عطفی بعد از ۶۲ سال است و کشنده‌هایی که از لحاظ قدرت ضعیف‌تر بودند با یک کشنده بسیار مدرن و به روز جایگزین می‌شوند.
وی افزود: نه در بازار ایران بلکه در بازار دنیا این کشنده بسیار جذاب با مشخصات موتور ۴۵۷ با ۴۳۰ اسب بخار. از آنجایی که ما نماینده انحصاری بنز هستیم، پلتفرم این کشنده نیز بنز است و امیدواریم این محصول مورد استقبال خوب بازار قرار بگیرد. از نظر قیمت در مقایسه با محصولات مشابه خارجی بسیار به صرفه و اقتصادی است.
مدیرعامل ایران خودرو دیزل در خصوص برنامه تولید این کشنده خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ حدود ۸ هزار دستگاه از این پلتفرم در برنامه تولید داریم. محصولات متنوعی از کشنده امروز ۵۰۰ دستگاه در سال جاری تولید خواهد شد.
وی درخصوص صادرات این کشنده بیان کرد: در حال حاضر مذاکرات برای روسیه، آذربایجان، عراق و سوریه انجام شده است.
توسلی مهر درخصوص رشد تولید ایران خودرو گفت: رشد تولید ایران خودرو رشد جهشی است. در واقع تولید ایران خودرو نسبت به سال ۹۸ در سال جاری ۵ برابر شده است. در سال جاری تولید شرکت نسبت به سال ۱۴۰۰، ۳.۵ برابر افزایش یافت که این رشد جهشی و سنگینی است.
مدیرعامل ایران خودرو دیزل بیان کرد: طبق محاسبات با جذب نیرو‌های جدید ۱۲۰۰ نفر در ایران خودرو دیزل، ۶۰۰ نفر در شرکت‌های زیرمجموعه، ۴۵۰۰ نفر در مجموعه زنجیره قطعه ساز اشتغال ۳۹ هزار نفر در حوزه رانندگی را رقم می‌زنیم.
 
 
پایان مطلب

source

توسط ecokhabari