رزمایش آمادگی طرح نظارت میدانی در مدیریت مصرف آب و برق دستگاه‌های خدماتی (دولتی) امروز با حضور وزیر نیرو، مقامات کشوری و لشکری آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، رزمایش مشترک صرفه‌جویی مصرف آب و برق متبرک به نام حضرت علی بن موسی‌الرضا با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو و جمعی از فرماندهان و مسئولان و ارتباط ویدئویی با سپاه‌های استانی و رده‌ها آغاز شد.
این رزمایش در راستای تحقق فرامین فرمانده معظم کل قوا مبنی بر صرفه‌جویی به عنوان یک سیاست در متن خطوط اساسی برنامه‌های کلان کشور اجرا می‌شود.
سپاه پاسداران به عنوان نهادی پیشگام در این عرصه با هدف کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی در پیک مصرف از یکم تیر به مدت ۳ ماه رزمایش کاهش مصرف انرژی را با عنوان رزمایش حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) در سراسر کشور برگزار می‌کند.
اجرای اقدامات موثر در کاهش مصرف، کمک به پایداری شبکه آب و برق از جمله روشن کردن مولدهای برق اضطراری، حداقل استفاده از سیستم‌های سرمایشی و سیستم‌های روشنایی، استفاده از نور طبیعی، عدم نورپردازی و روشن کردن محوطه، مدیریت مصرف آب و ممنوعیت استفاده از آب شرب در فضای سبز و … از جمله اقدامات اجرایی در طول این رزمایش است.
این رزمایش در مرحله اول برای تمام اماکن و ساختمان‌های رده‌های سپاه و بسیج، وزارت نیرو و وزارت کشور و در مراحل بعدی سایر ادارات و نهادها برگزار می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari